Job Online Marketing Manager

Loc de munca (Bucuresti) la Celebook

Publicat pe 11 mai

Focus
Castiga cartea Focus!

✨ Aplica la orice job pana pe 6 iunie si poti castiga cartea Focus, scrisa de autorul Daniel Goleman, prin tragere la sorti. ✌

Cele​book​.ro este o echipă tanara si dedicată, care are grijă ca amintirile tale să fie în siguranță – adunăm pozele tale și le păstrăm în cel mai frumos mod – într-​o Fotocarte personalizată ce ține o viață întreagă!

Rolul online marketing specialist este de a crea si coordona implementarea strategiei de dezvoltare in mediul online a brandului Celebook.

Colega/​ul pe care o/​il cautam poseda:

  • buna organizare, capacitate de a prioritiza activitatile si timpul, de a respecta termenele limita.
  • creativitate naturala, punctualitate, atitudine pozitva si entuziam.
  • pasiune in domeniul digital, inclintatia naturala de a invata si aplica cele mai noi procedee din aces domeniu, initiativa si orientare spre rezultat.
  • Minimum 12 luni experienta pe un post similar.
  • Simt dezvoltat al utilizarii limbii romane cu capacitatea de a transforma idei si schite in texte de marketing atragatoare, cu bune abilitati de copywritting.
  • Experienta in managementul si analiza uneltelor Google Adwords, Google Analytics, Facebook Pixel, cunostinte de baza cum functioneaza SEO.

Responsabilitati:

  • Crearea, implementarea, monitorizarea si optimizarea strategiei de dezvoltare in toate canalele de contact cu clientii tinta – Facebook, Google, Instagram, Email, Linkedin.
  • Implementarea campaniilor de promovare si endorsement cu influenceri locali.
  • Managementul website-​ului si a updatarea continua a continutului.
  • Coordonarea si monitorizarea implementarii campaniilor de catre echipa SEO.
  • Coordonarea si monitorizarea implementarii campaniilor de catre echipa Google Adwords.
  • Managementul si crearea de continut pe blog-​ul companiei.
  • Crearea si implementarea de campanii pentru cresterea bazei de date de abonati la newsletterul companiei si a comunitatii FB/​IG.
  • Analiza si raportarea eficientei campaniilor implementate si a principalilor indicatori din zona de e-​commerce si email marketing.

Ce oferim:

  • Munca in colectiv mic si prietenos, dar dynamic si cu ambitii mari
  • Full time job
  • Oportunitati de crestere odata cu dezvoltarea companiei
  • Preturi speciale pentru produsele companiei
  • Salariu net + bonusuri de perfomanta
  • Evolutie si dezvoltare profesionala – varii programe si traininguri profesionale.

Nu cautam un robotel care doar executa ordine, ci mai degraba un coleg/​a cu spirit antreprenorial care trateaza job-​ul ca pe afacerea proprie!

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord