Job PHP developer

Loc de munca (Bucuresti) la Softlead

Publicat pe 8 mai

So Good They Can't Ignore You
Castiga cartea So Good They Can't Ignore You!

✨ Aplica la orice job pana pe 20 octombrie si poti castiga cartea So Good They Can't Ignore You, scrisa de autorul Cal Newport, prin tragere la sorti. ✌

De 3 ani de zile, ne poziționăm pe piața locală ca fiind prima platformă dedicată aplicațiilor software, cu rol în generarea de lead-​uri.

Pentru a face față cu brio, avem nevoie de un developer PHP, ce deține experiență în Programare Orientată pe Obiecte, CSS3, HTML 5, pasionat de tehnologie și de start-​up-​uri.

Cerințe

  • Tehnice: PHP, Programare orientată pe obiecte, MySQL, JavaScript, familiarizare cu design patterns & MVC
  • Spirit analitic, atenție la detalii
  • Capacitate de bună înțelegere a proiectelor și de efectuare a conexiunilor
  • Comunicativ, implicat
  • Capacitate de înțelegere a codului scris din perspectiva business-​ului în care va fi folosită acea structură de cod
  • Client-​oriented
  • Experiență: 2 ani în poziții de web development/​software development
  • Limbi străine: Engleză (nivel avansat)

Responsabilități:

  • Participare la crearea funcționalităților pentru diverse proiecte și activități
  • Dezvoltarea unui cod de calitate, standardizat și documentat
  • Alegerea celor mai eficiente soluții în rezolvarea activităților
  • Rezolvarea rapidă a eventualelor probleme apărute
  • Perspicacitate și rigurozitate
  • Testarea permanentă a structurilor de cod scrise
  • Urmărirea evoluției proiectelor proprii

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Bonusuri periodice în funcție de performanțe (acestea sunt discutate la fiecare 3 luni)
  • Laptop personal
  • Abonament de sănătate la o rețea de clinici private
  • Participare la evenimente din domeniu
  • Posibilitate de participare la training-​uri și certificări

Tehnologii folosite în cadrul echipei:

  • PHP (Programare orientată pe obiecte)
  • MySQL/​MariaDB
  • HTML, CSS
  • JavaScript, JQuery
  • Apache 2
  • Git
  • Tehnologii de integrare: REST/​SOAP

Este posibil să nu îți placă la noi dacă:

  • Îți dorești să lucrezi într-​un mediu corporatist
  • Preferi fluxurile de lucru extrem de normate, cu procese clar stabilite. Noi avem doar reguli de bun simț și de organizare a echipei, proiectelor și ideilor.

Localizarea biroului

Unde poți vedea mai multe informații despre ce facem?

  • Profesional website: www​.soft​lead​.ro
  • LinkedIN: https://​www​.linkedin​.com/​c​o​m​p​a​n​y​/​s​o​f​t​lead/
  • Facebook: https://​www​.face​book​.com/​S​o​f​t​lead/
  • Instagram: https://​www​.insta​gram​.com/​s​o​f​t​l​e​a​d.ro/

Despre Softlead

Softlead este singurul marketplace de soluții software din România, cu rol de generator de lead-​uri (oportunități) pentru companiile IT listate în platformă. 90% din funcționalitățile platformei sunt dezvoltate in house.

Platforma cuprinde peste 300 de companii și peste 600 de soluții software listate.

Dacă ți se pare interesant ceea ce facem și vrei să fii parte din echipa Softlead, așteptăm cu drag CV-​ul tău sau un portofoliu de proiecte.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?