Job Digital Account Manager

Loc de munca (Bucuresti) la Republika

Publicat pe 4 mai

Focus
Castiga cartea Focus!

✨ Aplica la orice job pana pe 6 iunie si poti castiga cartea Focus, scrisa de autorul Daniel Goleman, prin tragere la sorti. ✌

Republika este o agenție independentă cu 10 ani de experiență pe piața din România și internațională. Activitatea agenției acoperă o gamă largă de servicii și medii de comunicare și include gestionarea comunicării digitale a mărcilor din portofoliu, atât în România cât și pe piețe externe.

Republika angajează Digital Account Manager care să se alăture echipei!

Cerințe:

  • Minimum 3 ani de experiență de agenție în proiecte de digital;
  • Familiarizare cu noțiunile și platformele tehnice de bază, pentru a găsi un limbaj comun cu colegii din celelalte departamente (design, programare, financiar);
  • Skill-​uri excelente de comunicare în română și engleză;
  • Cunoaștere și înțelegere a mediului digital și a particularităților principalelor tipuri de platforme și canale digitale;
  • Capacitate de gestionare eficientă a timpului și resurselor pentru a livra rezulatatele dorite în timpul stabilit;
  • Organizare și atenție la detaliu;
  • Proactivitate în dezvoltarea de noi proiecte sau în optimizarea proiectelor și proceselor de lucru curente.

Responsabilități:

  • Gestionarea conturilor alocate prin planificare și execuție, în limitele de timp și de buget;
  • Gestionarea resurselor alocate pe proiect — copywriteri, designeri, programatori — pentru a menține un flow de lucru eficient și echilibrat;
  • Menținerea unei relații strânse cu clienții și departamentele de financiar și legal;
  • Asistarea celorlalte departamente în planificarea proiectelor viitoare;
  • Gestionarea colaborării cu furnizori externi (ex: producție video) pentru a asigura un proces de producție cât mai eficient și rezultatele dorite de agenție și client;
  • Raportarea activității și a rezultatelor obținute, analiza și interpretarea rezultatelor;
  • Consultanță constantă pentru clienți, în vederea optimizării rezultatelor și proceselor de lucru.

Beneficii:

  • Salariu pe măsura competențelor și experienței;
  • Oportunitatea de a lucra pe branduri mari și de a gestiona proiecte ambițioase;
  • Oportunități constante de creștere în cadrul agenției;
  • Un mediu de lucru plăcut, alături de o echipă unită, pasionată și dinamică.

Ești candidatul potrivit? Trimite-​ne CV-​ul tău și câteva cuvinte despre tine!

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord