Job Wordpress Developer

Loc de munca (Iasi) la Content Wizards

Publicat pe 2 mai

Candidatul ideal

Te vrem în echipa noastră dacă:

  • ai experiență de lucru cu PHP, MySQL
  • ești familiar cu HTML și Javascript
  • știi să lucrezi în Wordpress
  • îți place să scrii cod curat și scalabil
  • ești disciplinat și curios
  • vorbești bine engleza

Descrierea jobului

Dacă ne devii coleg, vei:

  • lucra cu designerul pentru a înțelege funcționalitățile și specificațiile de design
  • analiza și propune decizii ținând cont de nevoi și limitări
  • rezolva bugurile apărut în perioada de testare și mentenanță

Noi îți oferim:

  • un program de lucru flexibil
  • posibilitatea de a lucra pentru un startup ambițios
  • șansa de a avea un rol important pe termen lung

Descrierea companiei

Suntem Content Wizards, un partener de încredere pentru antreprenori aflați la început de drum sau dornici să-​și crească afacerea. Noi facem echipă cu ei și îi ajutăm să cucerească mediul digital utilizând competențele noastre în web design și online marketing.

La Content Wizards, dezvoltăm produse pentru clienți dinamici. Vă putem ajuta cu expertiză în ceea ce privește crearea de pagini web (Web Design și Web Development), crearea de logo și identitate vizuală (Branding), crearea de fluturași și alte elemente de grafică (Design grafic) și crearea de texte pentru mediul online (Copywriting).

Ne plac ideile creative, discuțiile inovative, imaginația expansivă pe care vrem să o punem în realitate. Libertatea clientului și a procesului creativ este nemărginită, combinând culori, fonturi și sentimente pentru a reda o experiență unică utilizatorului.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord