Job Specialist vanzari B2B

Loc de munca (Bucuresti) la Business Days

Publicat pe 17 aprilie

Cautam oameni entuziasti, cu bune abilitati de comunicare sau dornici de a le dezvolta, seriosi si pasionati de ceea ce fac.

Tipul activitatii:

  • evenimente de business nationale si internationale (conferinte, workshop-uri, training-uri, gale);
  • evenimente corporate;
  • expozitii/targuri;
  • proiecte speciale;

Profilul de client pe care il targetam:

  • antreprenori, Directori Generali, CEO, Directori de departament, profesionisti in diferite domenii;
  • întreprinderi mici şi mijlocii, corporaţii, startup-uri;

Candidatul ideal:

  • deschide si mentine usor relatii cu ceilalti;
  • are bune abilitati de comunicare verbala si scrisa;
  • vrea sa invete si sa se perfectioneze in domeniul vanzarilor;
  • este perseverent in atingerea obiectivelor;
  • vorbeste, scrie bine in limba engleza;
  • rezistent la stres;
  • abilitati de negociere si diplomatie;
  • stabilitate emotionala;
  • minim 6 luni experienta pe o pozitie asemanatoare;
  • capacitate de previziune;
  • capacitate de rezolvare a problemelor sau situatiilor dificile in relatia cu clientii;
  • capacitate de lucru in echipa;

Descrierea jobului:

  • activitate de birou si deplasari periodice, la eveniment;
  • promovarea si vanzarea produselor si serviciilor din portofoliul organizatiei catre publicul business;
  • mentinerea relatiilor cu clientii;
  • prospectarea si calificarea, pe industrii, a pietei interne si internationale;
  • raportare periodica;

Se ofera:

  • salariu fix + comision din vanzari;
  • bonusuri suplimentare lunare, trimestriale, anuale pentru realizarea obiectivelor;
  • training intensiv in perioada de integrare (5 zile), desfasurat cu unii dintre cei mai buni traineri din domeniu;
  • traininguri periodice si sesiuni de coaching cu specialisti în relatii cu clientii, vanzari prin telefon, comunicare verbala si nonverbala, negociere etc;
  • posibilitatea de a lucra part-time sau full-time;
  • posibilitatea de a avansa in cariera in cadrul organizatiei;
  • conditii de munca foarte bune;
  • posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, profesionista si pasionata.

Descrierea companiei Business Days

Business Days este cea mai importanta platforma de afaceri din Romania, care faciliteaza pe termen scurt si mediu dinamizarea mediului de afaceri, iar pe termen lung contribuie in mod semnificativ la crearea unei culturi antreprenoriale sanatoase in tara noastra.

Platforma Business Days are in componenta sa:

  • mega-evenimentele Business Days, care sunt capabile sa transforme participantii in manageri si antreprenori de succes si creaza diferite contexte ca modele de succes sa inspire generatia tanara. Misiunea noastra este aceea de a conecta in prezent antreprenorii si managerii la oportunitatile viitorului;
  • servicii de promovare inteligenta si interactiune prin mediile online, mobile, social media;
  • platforma educationala video (Business Days TV);
  • servicii de generare de leaduri si oportunitati de afaceri;

Proiecte Business Days se desfasoara de 8 ani, cu 30 de editii de succes, iar comunitatea Business Days are peste o suta cincizeci de mii de antreprenori manageri, specialisti si experti la nivel national si international.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord