Job Social Media Manager

Loc de munca (Bucuresti) la USR

Publicat pe 11 aprilie

Uniunea Salvați România - USR caută Social Media Manager.

O să fie o provocare frumoasă care îți permite să îmbini cunoștințele despre social media cu pasiunea pentru politică și actualitate. O să lucrezi cu parlamentarii, consilierii și membrii USR, într-o echipă dinamică și creativă.

Ce atribuții va avea noul Social Media Manager al USR:

  • Redactează și publică postări pe platformele de social media ale USR, răspunde la comentarii și la mesaje private;
  • Monitorizează activitatea din social media - atât activitatea de pe platformele USR, cât și de pe conturile online ale liderilor de opinie;
  • Configurează și gestionează campaniile de ads-uri de pe platformele USR;
  • Extinde activitatea către Instagram și LinkedIn;
  • Identifică și implementează instrumente de administrat platformele de social media (Planable, Hootsuite, etc);
  • Ține legătura cu agenția de digital și lucrează împreună cu restul echipei de comunicare pentru implementarea strategiei de comunicare.

Așteptăm CV-ul tău.

Nu sta deoparte!

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?