Job Web Developer

Loc de munca (Bucuresti) la Books Express

Publicat pe 26 martie

Focus
Castiga cartea Focus!

✨ Aplica la orice job pana pe 6 iunie si poti castiga cartea Focus, scrisa de autorul Daniel Goleman, prin tragere la sorti. ✌

Descrierea postului

Cautăm web developer în vederea extinderii echipei de dezvoltare a platformei eCommerce books-express.ro, iar poziția este full-time în biroul nostru din București. Jobul implică lucrul în strânsă colaborare cu ceilalți colegi pentru întreținerea, optimizarea și adăugarea de noi funcționalități întregii platforme software atât frontend cât și backend, cu accent în următoarele luni pe dezvoltarea componentelor ERP.

Candidatul ideal

Candidatul ideal este pasionat de programare și în general de tehnologie, uneori obsedează în a reduce timpul de execuție al unei aplicații cu câteva milisecunde doar pentru că se poate, nu are neapărat un anume limbaj de programare preferat, îl folosește pe cel mai potrivit pentru a rezolva fiecare problemă, vrea să învețe lucruri noi în permanență și să devină full stack developer http://www.laurencegellert.com/2012/08/what-is-a-full-stack-developer/ . De preferință a terminat Automatică și Calculatoare și a lucrat deja sau a fost implicat în proiecte. Este o persoană onestă și în mod ideal iubește cărțile.

Beneficii

Vei lucra într-un mediu plăcut și relaxat, alături de o echipă mică de oameni pasionați de ceea ce fac, care caută să îmbunătățească în permanență rezultatele muncii lor și pentru care jumătățile de măsură nu sunt o opțiune. Vei avea ocazia să înveți și să folosești cele mai noi concepte și tehnologii de dezvoltare web și să participi la realizarea unei platforme eCommerce moderne. Colegii și colegele sunt sociabili și prietenoși, biroul este confortabil și primitor, într-o zonă centrală.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord