Job Marketing Manager

Loc de munca (Bucuresti) la Books Express

Publicat pe 20 martie

Find Your Why
Castiga o carte!

✨ Aplica la orice job pana pe 28 august si poti castiga cartea Mentalitatea invingatorului, scrisa de autorul Carol Dweck, prin tragere la sorti. ✌

Despre ce e vorba?

  • Suntem​ ​ în căutarea ta, a unei persoane entuziaste și orientate spre rezultate, pentru coordonarea activităților de marketing ale librăriei noastre online.
  • E un job complex, care îți dă o libertate mare în ceea ce privește ideile​ ​și care ne-ar plăcea să te captiveze.​ ​Nu este simplu, dar cu siguranță antrenant.
  • Vei​ ​colabora​ ​cu toți colegii din librărie, cu edituri și​ ​furnizori​ de servicii​.

Să vorbim despre responsabilități​

  • ​Te vei ocupa de relația cu agențiile,​ ​afiliații și ​colaboratorii noștri​ ​și vei urmări realizarea obiectivelor asumate.
  • Vei realiza și implementa planul de marketing.
  • Vei propune și coordona ac​ț​iuni de marketing at​â​t online ​​c​â​t ​ș​i offline​: social media, afiliere​, ​Google​, evenimente, parteneriate. Toate acestea se vor plia pe​ strategia de business ​ș​i de v​â​nz​ă​ri.

Ce ar trebui să știi sau să înveți?

  • Am dori să fii familiar și să te pasioneze Google Analytics, Facebook Ads și Google Adwords​, ​dar să îți placă și industria de carte, să crezi în ceea ce faci.
  • Orice abordare a noastră este legată de o experiență plăcută pentru client, politica noastră fiind​ ​orientată către​ ​customer centric marketing.
  • Ideal ar fi să ai 2-3 ani de experiență.
  • Căutăm un partener și nu un executant pentru această poziție. Implicarea​ și în​ț​eleg​er​ea ​a ​ce​ea ce​ ​î​nseamn​ă​ un business ​ș​i cum contribuie​ ​marketingul la atingerea unor KPI specifici de business​ ​/​ vânzări sunt esențiale.​

Beneficii

  • Vei lucra într-un mediu plăcut și relaxat, alături de oameni pasionați de ceea ce fac, care caută să îmbunătățească în permanență rezultatele muncii lor și pentru care jumătățile de măsură nu sunt o opțiune.
  • Colegii și colegele sunt sociabili și prietenoși, biroul este confortabil și primitor​.​
  • Pachetul de beneficii e competitiv și evoluează în funcție de rezultate.
  • Vei cunoaște oameni noi și vei învăța foarte mult. Sperăm să creșem împreună atât personal cât și profesional.
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?