Job Copywriter

Loc de munca (Bucuresti) la Dent Estet

Publicat pe 8 martie

Din 1999, ne-am dezvoltat continuu, iar astazi ne situam pe primul loc pe piata stomatologica din Romania. In 2017, am inaugurat cea mai mare clinica dentara digitala din tara noastra si lucram intens la dezvoltarea stomatologiei digitale in Romania si in tarile vecine.

Cautam sa ne intregim echipa cu un coleg Copywriter creativ care sa ne ajute sa ducem mai departe povestea Dent Estet.

Ne dorim o persoana care poate sa transforme ideile noastre in cuvinte pentru articole, materiale de promovare si continut web pe site-ul nostru.

RESPONSABILITATI:

A) Copywriting:

  1. Creare de continut pentru platformele online ale companiei
  2. Creare de continut pentru materialele de comunicare interna si externa
  3. Realizare strategie editoriala pentru platformele de Social Media
  4. Brainstorming pentru textele campaniilor de promovare online
  5. Creare metadescrieri si alte texte SEO
  6. Suport pentru aparitiile media
  7. Creare continut pentru materiale video
  8. Research pe competitori, public tinta si tendintele pietei

B) Editor web:

  1. Revizuirea, editarea si crearea continutului online pentru site
  2. Optimizare SEO
  3. Update permanent informatii din site
  4. Urmarirea si raportarea pozitiilor concurentei in Google pe cuvinte cheie

EXPERIENTA/APTITUDINI:

  1. Experienta de cel putin 3 ani in copywriting
  2. Absolvent al Facultatii de Comunicare sau Jurnalism
  3. Competente dovedite de copywriting
  4. Portofoliu de articole
  5. Abilitati excelente de scriere, editare, cercetare si corectura
  6. Creativitate si atentie sporita la detalii
  7. Interes sporit pentru marketing, Social Media si publicitate online
  8. Capacitatea de a acorda prioritate proiectelor si de a respecta termenele limita
  9. Dornic si capabil sa invete lucruri noi pe langa tendintele de pe piata de marketing

In plus, daca te pasioneaza si domeniul medical sau daca ai experienta in marketingul medical atunci cu siguranta esti colegul pe care il asteptam in echipa Dent Estet.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?