Job Economist

Loc de munca (Bucuresti) la The Candy Shop

Publicat pe 6 martie

Your Brain at Work
Castiga cartea Your Brain at Work!

✨ Aplica la orice job pana pe 25 septembrie si poti castiga cartea Your Brain at Work, scrisa de autorul David Rock, prin tragere la sorti. ✌

Candidatul ideal

  • Este absolvent/ă de științe economice
  • Are experiență în domeniul financiar contabil minim 3 ani
  • Are cunoștințe solide de legislație financiar contabilă. Altfel o sa ne încurcăm repede.
  • Este familiarizat cu softuri de tip CRM – noi implementăm MS Dynamics 365
  • Cunoscător avansat al MS Office Excel
  • Trebuie să aibă o minte ordonată, organizată și clară
  • Comunicativ, sociabil, smart
  • Stăpânește limba engleză - nivel avansat

Descrierea jobului

  • Verificarea și ordonarea rapoartelor venite de la departamentul Client Service
  • Introducerea și operarea datelor, evidența actelor și a facturilor
  • Managementul și evidența actelor firmei și a contractelor - clienți/furnizori și instituțiile statului – Anaf, RegCom,
  • Întocmirea, verificarea, analiza și evidența documentelor financiar contabile
  • Gestionarea relațiilor Clienți/Furnizori – facturi, contracte, anexe, alte acte
  • Evidența încasărilor și a plăților către furnizori, bugetul statului, salariați
  • Arhivarea și păstrarea în bună ordine a tuturor documentelor firmei
  • Emiterea de rapoarte și situații financiare specifice, la solicitarea managerilor
  • Păstrează relația cu firma externă de contabilitate
  • Administrarea şi coordonarea activităţilor specifice de birou
  • Corespondența firmei cu furnizori, clienți, stat, avocati, etc

Beneficii

  • Suport pentru dezvoltarea cunoștințelor și abilităților
  • Salariu atractiv
  • Mediu de lucru plăcut
  • Va lucra pe iMac 27 Inch;

Descrierea companiei

The Candy Shop este un boutique de creație Audio/Video.

Compania este înființată în 1991 și a activat inițial ca studio de înregistrări Audio sub denumirea “Compania de Sunet”. Pe parcursul anilor, portofoliul de clienți a crescut semnificativ și ca atare, oferta de servicii a companiei s-a diversificat ajungând azi să ofere servicii de Producție și Post-Producție Audio/Video pentru industrii precum cea de Advertising (Commercials, Corporate, etc) sau Entertainment (TV, film, etc).

În 2011, compania a trecut printr-un proces de re-branding în urma căruia s-a născut numele de “The Candy Shop”. Noua marcă exprimă diversitatea serviciilor oferite clienților precum și, pasiunea și plăcerea cu care oamenii lucrează în aceasta companie.

Suntem o echipa formata din absolvenți de universități creative în marea majoritate. Ca atare, mediul de lucru e artistic, casual și relaxat. Cu toate acestea, tratam munca și deadline-urile cu mare seriozitate fapt ce ne-a asigurat succesul de pană acum.

Crestem zilnic, frumos și sigur. În plus, avem un plan de dezvoltare pe termen scurt și unul pe termen mediu/lung. Cu ele în minte și în suflet mergem mai departe în linie dreaptă de cele mai multe ori, sprijinindu-ne unii pe alții. Iar acum ne lipsește un coleg care sa ne ajute sa funcționăm din nou la capacitate maximă! Îl/ O așteptam cu viu interes printre noi.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?