Job Content/Marketing Specialist

Loc de munca (Bucuresti) la VGeneration

Publicat pe 4 martie

Focus
Castiga o carte!

✨ Aplica la orice job pana pe 25 aprilie si poti castiga cartea Focus, scrisa de autorul Daniel Goleman, prin tragere la sorti. ✌

Candidatul ideal

  • Cunostinte foarte bune de limba romana si de limba engleza
  • Atentie la detalii si gandire critica – detectarea usoara a greselilor de scriere si a continutului administrat
  • Creativitate si originalitate in redactarea continutului
  • Capacitatea de a lucra cu deadline-uri
  • Capacitatea de a-ti organiza singur task-urile si a ti le duce la indeplinire
  • Atentie distributiva si capacitatea de a lucra la mai multe proiecte/task-uri simultan
  • Abilitatea de a fi flexibil, comunicativ si de a lucra in echipa
  • Cunostintele de Photoshop nivel incepator – mediu sau alt program de grafica
  • O buna cunoastere a Facebook si Instagram; cunoastrerea altor platforme de social media reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de SEO reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de baza MS Office, in special Excel
  • Cunostinte de utilizare sistem de tip CMS, reprezinta un avantaj
  • Simt estetic si pasionat de moda

Aptitudini:

  • creativitate
  • originalitate
  • flexibilitate
  • atentie la detalii
  • initiativa
  • spirit analitic

Descrierea jobului

  • Administreaza continutul magazinelor online ale companiei, inclusiv listarea produselor noi
  • Creaza continut pentru conturile de social media (Facebook si Instagram) si blog si administreaza aceste conturi
  • Urmareste surse multiple de informare (nationale si internationale) aferente domeniului de activitate
  • Participa la organizarea si promovarea evenimentelor
  • Creaza concepte de campanii de marketing
  • Creaza diverse materiale grafice pentru campanii de marketing si /sau magazine
  • Organizeaza si realizeaza sedintele foto pentru realizarea fotografiilor pentru produse
  • Colaboreaza cu alte departamente pentru realizarea task-urilor
  • Scrie materiale originale si bine documentate pentru blog, articole informative, descrieri de produse, advertoriale, slogane de campanii, comunicate de presa, subiecte şi headere de newslettere;
  • Monitorizarea concurentei pe piata de fashion si sport
  • Urmarirea atenta a rezultatelor campaniilor derulate si monitorizarea indicatorilor de performanta.

Noi iti oferim:

  • Super colegi, un mediu de lucru dinamic
  • Traininguri, cursuri si participari la evenimente de profil
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?