Job PR & Social Media

Loc de munca (Bucuresti) la Famous Production

Publicat pe 21 februarie

Căutăm un om de PR & Social Media creativ, entuziast, proactiv și pasionat de muzică.

Cine suntem noi

Famous Production este una dintre cele mai de succes case de producție muzicală si management artistic din România. Compunem muzică atât pentru artiștii proprii, cât și pentru alți artiști, având la activ colaborari cu artisti precum: Delia, Randi, Andra, Loredana, Andreea Banica, Morandi, Jo, Whatsup, Corina, etc.

Cerințe:

  • Minimum 2 ani de experiență în relații publice;
  • Abilități foarte bune de comunicare scrisă și vorbită în română și în engleză;
  • Stăpânirea noțiunilor de gramatică, ortografie și punctuație în română și engleză;
  • Capacitatea de a comunica cu ușurință cu partenerii și colaboratorii Famous Production;
  • Cunoașterea industriei media din România, a fiecărui canal media și a modurilor în care este folosit în cadrul campaniilor de PR;
  • Cunoștințe aprofundate despre tactici de PR în social media pentru platforme precum Facebook, Instagram & YouTube;
  • Proactivitate în dezvoltarea de noi proiecte sau în optimizarea proiectelor și proceselor de lucru curente;
  • Cunoștințe de Project Management – nivel mediu: planificarea și prioritizarea activităților, responsabilitate față de termenele limită, adaptabilitate, atenție la detaliu;
  • Atitudine pozitivă și multă pasiune pentru muzică.

Responsabilități:

  • Implementarea proiectelor și campaniilor de PR în colaborare cu colegii sau cu partenerii;
  • Mentinerea relațiilor cu reprezentanții mass-media (Radio, TV, presă online & print) și cu influencers;
  • Dezvoltarea planurilor strategice de PR, în colaborare echipa
  • Redactarea materialelor de presă (comunicate de presă, interviuri, advertoriale, știri TV/radio, print & online) care să contribuie la menținerea și consolidarea imaginii artiștilor/label-ului.
  • Mentenanța bazei de date cu contacte de presă;
  • Organizare de evenimente/filmări/lansări și gestionarea bugetului alocat acestora;
  • Monitorizarea și analiza prezenței în presă sau pe diferite canale de social media
  • Promovarea artiștilor prin campanii online de specialitate;
  • Realizarea sarcinilor administrative aferente activității de PR.
  • Însoțirea artiștilor la diverse filmări sau evenimente din industrie
  • Administrare agendă artist: evenimente, concerte, apariții TV/radio, ședințe foto, filmări de videoclipuri, sesiuni live, evenimente pentru fani sau presă.

Beneficii:

  • Salariu pe măsura competențelor și experienței;
  • Oportunitatea de a lucra cu artiști mari și de a gestiona proiecte ambițioase;
  • Un mediu de lucru plăcut, alături de o echipă creativă, pasionată și dinamică.
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu informal, unde îți poți implementa mai rapid și mai ușor ideile.
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord