Job Responsabil Tranzactii Internationale

Loc de munca (Cluj-Napoca) la Utilben

Publicat pe 21 februarie

The 7 Habits of Highly Effective People
Castiga o carte!

✨ Aplica la orice job pana pe 20 iulie si poti castiga cartea The 7 Habits of Highly Effective People, scrisa de Stephen Covey, prin tragere la sorti. ✌

Suntem in cautarea unui nou coleg, care sa ne ajute sa achizitionam utilaje pentru clientii Utilben in cele mai bune conditii.

Despre ce vei citi in acest anunt?

  • Ce fel de persoana cautam si cum ne vei ajuta sa ajungem numarul 1 la vanzari de utilaje grele second hand in Europa;
  • Ce trebuie tu sa stii si care vor fi responsabilitatile tale;
  • Ce beneficii vei avea;
  • De ce e fain sa lucrezi la noi in echipa;
  • Istoricul nostru si care este viziunea pe termen lung;
  • De ce sa nu aplici.

#1. Ce fel de persoana cautam si cum ne vei ajuta sa ajungem numarul 1 la vanzari de utilaje grele second hand in Europa;

Cautam o persoana, care sa inteleaga specificatiile tehnice si careia sa ii placa sa interactioneze cu diferiti producatori si furnizori de utilaje din Europa. Ne dorim o persoana dedicata si pregatita, care sa ne ajute sa devenim numarul 1 la vanzari de utilaje grele second-hand din Europa. Esti tu aceea?

#2. Ce cautam noi la tine si care vor fi responsabilitatile tale;

La ce ne asteptam sa fii bun?

  • Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit), nivel avansat;
  • Cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala;
  • Cunostinte minime IT: pachet Microsoft (in special: Word si Excell);
  • Intelegerea specificatiilor tehnice si avantajele unui produs;
  • Atentie la detalii;
  • Ne asteptam sa ai abilitati bune de negociere;
  • Memorie buna;
  • Experienta in prioritizarea activitatilor zilnice;
  • Ne asteptam sa iei cele mai bune decizii in cel mai scurt timp.

Care vor fi responsabilitatile tale?

  • Propune solutie tehnica pentru utilajele solicitate;
  • Negociaza cu furnizorii conditiile comerciale;
  • Efectuarea achizitiei de utilaje conform procedurilor companiei;
  • Comunicarea cu furnizorii din Europa si mentinerea relatiilor cu ei;
  • Executarea si urmarirea tranzactiilor (de la achizitionare pana la livrarea utilajului).

#3. Ce beneficii vei avea;

  • Atmosfera placuta de lucru intr-o echipa tanara, dinamica si ambitioasa, in plina expansiune;
  • Sansa de a deveni expert in utilaje, lucrand pentru principalul importator de utilaje second hand din Romania;
  • Dezoltare personala, avand acces la “Academia Utilben”;
  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara (media de varsta de 30 ani);
  • Salariu atractiv si bonusuri in functie de rezultate;

#4. De ce e fain sa lucrezi la noi in echipa;

  • in Utilben fiecare echipa se organizeaza cum vrea, atata timp cat se indeplinesc obiectivele.
  • nu o sa ai parte de sedinte la 9 seara si nici nu o sa te sune cineva in concediu sa iti ceara sa lucrezi in timp ce tu vrei sa te relaxezi cu familia
  • si nu ai sefi, ai colegi, parteneri si prieteni; cei din echipa noastra lucreaza responsabil, independent, asumat
  • punem pasiune in orice lucru pe care il facem.
  • investim in oameni tineri si entuziasti.
  • invatam din greseli si, mai presus de toate, punem nevoiele clientului mai presus de nevoile noastre.
  • vrem sa demonstram ca si in Romania se pot dezvolta afaceri bazate pe valori sanatoase si integritate.

Dar, avem cateva lucruri care sunt fixe si care fac parte din cultura noastra. Ele ne-au adus aici si toti oamenii din companie le respecta.

#5. Cultura si care este viziunea pe termen lung;

Acum dorim sa impartasim cu tine o parte din cultura UTILBEN.

Valorile noastre sunt:

  • Dezvoltare Personala: Fiecare angajat citeste timp de 20 de minute pe zi in Academia UtilBen. Prin ACADEMIA UTILBEN fiecare coleg are acces la traininguri, video-uri si carti de dezvoltare personala.
  • Onestitate: Odata ce un client a cumparat un utilaj de la noi, el ramane clientul nostru fidel timp de minim 20 de ani
  • Promptitudine: Raspundem la cerintele clientilor de 10 ori mai repede decat competitorii nostri.

1. Intalnirea trimestriala

La fiecare trimestru ne intalnim pentru a planifica urmatoarele 90 de zile.

Aici se face evaluarea ultimului trimestru, si se pregateste urmatoarea etapa. Se alege un singur lucru ca fiind obiectivul principal al urmatorului trimestru si alte maxim 5 prioritati.

2. Intalnirea Lunara

Ne intalnim lunar ca sa planificam luna ce urmeaza. Aceasta intalnire are ca scop ca sa se revizuiasca luna trecuta, sa ne asiguram ca suntem in grafic cu planul pentru trimestru, si sa se planifice luna care vine.

3. Intalnirea zilnica

In fiecare dimineata toti oamenii din fiecare echipa participa la o intalnire de 15 minute care ii pune pe toti pe aceeasi pagina. Scopul intalnirii zilnice este ca sa ne stabilim prioritatile si sa ne asiguram ca lucrurile merg in directia aleasa.

4. Antrenamentul lunii este ziua dedicata invatarii din compania noastra. In fiecare luna alegem o zi dedicata invatarii. Cu totii stim cat de importanta este invatarea pentru cresterea companiei.

Tocmai de aceea exista o zi pe luna in companie, in care tot ce se face este sa se invete lucruri noi.

Acestea sunt singurele lucruri fixe de la noi din echipa;

Suntem foarte selectivi in alegerea candidatilor si ca sa nu iti pierdem timpul, vrem sa ne asiguram ca acest rol ti se potriveste.

#6. Deci nu aplica daca;

  • Nu cunosti limba engleza nivel avansat;
  • Nu cunosti o alta limba de circulatie internationala;
  • Nu esti organizat;
  • Nu ai citit cel putin 5 carti in ultimul an;
  • Nu esti atent la detalii;
  • Esti adesea obosit si fara chef;
  • Nu-ti place sahul;
  • Nu esti concentrat pe rezultate;
  • Nu intelegi specificatiile tehnice si avantajele unui produs;
  • Nu ai experienta in prioritizarea activitatilor zilnice;
  • Nu ai bune abilitati de negociere.

Iar acum, daca inca mai esti interesat si indeplinesti toate lucrurile pe care le-am prezentat anterior si vrei sa contribui la dezvoltarea si transformarea unei afaceri nationale intr-una internationala, iata ce trebuie sa faci in continuare:

1) Aplica mai jos, completand formularul!

2) Daca CV-ul tau ne-a impresionat, o sa trecem la urmatoarea etapa, unde vom avea cateva intrebari mai detaliate.

* Ne dorim sa ne asiguram ca acest rol ti se potriveste si de aceea in aceasta o sa te rugam sa completezi un scurt chestionar*

3) Daca ai trecut si de etapa II, trecem la pasul urmator, acest pas presupune interviul pe skype cu colegele noastre de la HR.

** Interviul va fi in limba Engleza **

4) In cazul in care ai trecut si de interviul pe skype, urmatorul pas este sa ai un interviu fata-n-fata cu CEO-ul si fondatorul companiei noastre.

5) Ultimul si cel mai important pas este sa gasim o solutie prin care ambele parti sa fie multumite, tu sa fii multumit din punct de vedere financiar si personal ca faci parte din cea mai frumoasa echipa, iar noi ca ne-am gasit “rotita”care sa ne ajute sa ne ducem compania la urmatorul nivel.

Astfel, daca bifezi toate punctele enumerate mai sus, te invitam sa aplici pentru ca abia asteptam sa te cunostem.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord