Your Brain at Work
Castiga cartea Your Brain at Work!

Aplica la orice job pana pe 27 ianuarie si poti castiga cartea Your Brain at Work, scrisa de David Rock, prin tragere la sorti. Nu mai astepa! ✨

F6S este o comunitate unica adresata startupurilor, care faciliteaza de mai bine de 5 ani colaborarea dintre antreprenori, incubatoare de afaceri, investitori si companii pentru a sustine dezvoltarea acestora. Platforma F6S este disponibila la nivel global si gazduieste peste 2.4 milioane de profile.

Echipa de programatori din spatele platformei este in cautarea unui full-stack PHP developer, care sa ajute cu scalarea si lansarea de feature-uri noi.

Cerinte:

  • limbaje de programare: PHP, MySQL, HTML 5, CSS 3, Javascript
  • sisteme de versionare: Git sau SVN
  • experienta cu programarea orientata pe obiecte
  • familiar cu design patterns: factory, strategy, repository etc.

Constituie un avantaj:

  • familiar cu concepte de securitate web: Cross-Site Scripting (XSS), CSRF, MySQL injection etc.
  • comfortabil cu baze de date MySQL complexe
  • experienta cu un framework PHP existent: Symfony, Zend etc.
  • familiar cu standardul PSR
  • familiar cu sisteme de baza de date nerelationale (Redis, MongoDB etc.)
  • familiar cu sisteme de indexare full-text (ElasticSearch, Sphinx etc.)

Profil:

  • independent si motivat
  • interes nativ in rezolvarea de probleme
  • dorinta si abilitatea de a invata tehnologii noi, conform cerintelor
  • entuziasmat de ideea de a construi aplicatii web capabile de a servi milioane de utilizatori
  • abilitatea de a scrie cod ingrijit, organizat si reutilizabil
  • abilitatea de a lucra pe cod existent si dorinta de a-l imbunatati cu timpul
  • pasionat de tehnologie, intotdeauna dornic de a invata lucruri noi

Responsabilitati:

  • dezvoltarea de noi produse si functionalitati
  • responabil de intreg ciclul de viata al produsului: de la specificatii la lansare in productie
  • refactorizarea si optimizarea infrastructurii existente in concordanta cu standardele echipei
  • calitate si securitate

Beneficii:

  • salariu competitiv
  • program flexibil
  • mediu de lucru prietenos, provocator, dar si motivant
  • vizite regulate la Londra, asigurate in intregime de companie
  • team building-uri internationale
  • oportunitatea de a lucra cu ultimele standarde si tehnologii