Job Operator documentare

Loc de munca (Bucuresti) la Jad Flamande

Publicat pe 13 februarie

Descrierea jobului:

  • documentarea tehnica a produselor pe platforma e-commerce Presta Shop
  • standardizare denumiri, caracteristici si filtre
  • up-date baza de date magazin online
  • organizarea informatiilor, categoriilor, filtrelor din punct de vedere al clientului, maparea lor
  • propune instrumente, content si video la fiecare produs/familie de produse
  • integreaza si se asigura ca afisajul web este in concordanta cu produsul
  • up-date baza de date magazine online
  • informari clienti, newsletter, blog, facebook, etc
  • competente in lucrul cu template-uri
  • prelucrarea simpla a imaginilor produselor
  • mediu de lucru placut

Cerinte:

  • experienta in e-commerce
  • experienta in operarea pe platforma e-commerce
  • experienta in contentwriting
  • cunoasterea perfecta a limbii romane;
  • cunostinte medii de limba engleza ;
  • nivel avansat de operare PC ( cunostinte avansate de Excel, Photoshop sau un alt editor de imagini)
  • persoana responsabila, creativa, atenta la detalii, capacitate de gandire rapida si analitica.
  • abilitati de comunicare (scris si vorbit)

Activitatea se desfasoara integral la sediul firmei!

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?