Job Responsabil Administrativ-Logistic

Loc de munca (Bucuresti) la Business Days

Publicat pe 31 ianuarie

The 7 Habits of Highly Effective People
Castiga o carte!

✨ Aplica la orice job pana pe 20 iulie si poti castiga cartea The 7 Habits of Highly Effective People, scrisa de Stephen Covey, prin tragere la sorti. ✌

Cautam oameni entuziasti, cu bune abilitati de comunicare sau dornici de a le dezvolta, seriosi si pasionati de ceea ce fac.

Posibiliatea de a incepe activitatea din 15 februarie 2018.

Tipul activitatii:

  • evenimente de business nationale si internationale (conferinte, workshop-uri, masterclass-uri, training-uri, gale de business);
  • evenimente corporate;
  • expozitii/targuri;
  • proiecte speciale;

Profilul de client pe care il targetam la evenimente:

  • Antreprenori;
  • Directori Generali;
  • CEO;
  • Directori de departament;
  • Profesionisti in diferite domenii;
  • Startup-uri;

Candidatul ideal:

  • este bine organizat și competent în managementul vanzarilor;
  • are bune abilitati de comunicare verbala si scrisa; abilitatile de comunicare si atentia acordata detaliilor vor constitui un avantaj in selectia candidatului potrivit;
  • este perseverent in atingerea obiectivelor;
  • fluenta in limba engleza;
  • are minim 1 an experienta in organizare de evenimente, preferabil de business (reprezinta un avantaj);

Principalele responsabilitati:

  • coordonarea si gestionarea relatiilor cu partenerii de eveniment si a logisticii de eveniment inainte, la locul evenimentului si post eveniment;
  • propunerea si contractarea locatiile de eveniment;
  • coordonarea desfasurarii activitatii la locul evenimentului (echipa si voluntari);
  • coordonarea proceselor de implementare, a activitati de follow-up si reprezentativitate, alaturi de managerii de cont, in relatia cu partenerii/clientii/furnizorii organizatiei;
  • responsabil de procesele legate de deplasare si cazare (contracteaza si negociaza pretul, apoi inchiriaza);
  • coordonarea proceselor de suport la implementarea contractelor de parteneriat/client (intocmire contracte, setare procese de implementare si transmiterea catre alte departamente de implemtentare);
  • facturare si urmarire plati/incasari alaturi de departamentul financiar si contabil;
  • se asigura ca este respectat bugetul de cheltuieli al evenimentului si raporteaza la finalul evenimentului catre superior;
  • responsabil de procesele legate de corespondenta in organizatie, inclusiv procesele de arhivare fizica si electronica a documentelor, in colaborare cu departamentul contabil si cel financiar;
  • gestionarea resurselor organizatiei (mijloace fixe, obiecte de inventar, consumabile, alte resurse);
  • responsabil, alaturi de departamentul financiar si contabil, de procesele legate de avansuri si deconturi, ordine de deplasare;
  • responsabil de procesele administrative, logistice si de organizare ale evenimentelor Business Days, inclusiv activitatile pre si post eveniment;
  • responsabil de procesele administrative si logistice ale organizatiei.

Se ofera:

  • salariu fix, in functie de nivelul de experienta;
  • bonusuri suplimentare trimestriale, anuale, pentru realizarea obiectivelor si a indicatorilor de performanata;
  • posibilitatea de dezvoltare a carierei (coordonator de evenimente si manager de evenimente);
  • training de inductie si, periodic, consiliere in atingerea indicatorilor de performanta, care vor fi setati inainte de inceperea colaborarii;
  • traininguri cu cei mai buni specialisti in management de proiect, organizare si planificare, comunicare, vanzare, negociere etc;

Program

  • full-time ( 8 ore pe zi);
  • preponderent activitate de birou (obligatoriu deplasari in orasul in care se desfasoara evenimentul - durata deplasarii: 3-7 zile);
  • posibile deplasari lunare la furnizorii, organizatiei;
  • posibilitatea de deplasare in alt oras pentru a vedea si analiza locatiile potrivite de eveniment (maxim 2% din activitate);

Descrierea Business Days

Business Days este cea mai importanta platforma de afaceri din Romania, care faciliteaza pe termen scurt si mediu dinamizarea mediului de afaceri, iar pe termen lung contribuie in mod semnificativ la crearea unei culturi antreprenoriale sanatoase in tara noastra.

Platforma Business Days are in componenta sa:

  • mega-evenimentele Business Days, care sunt capabile sa transforme participantii in manageri si antreprenori de succes si creaza diferite contexte ca modele de succes sa inspire generatia tanara. Misiunea noastra este aceea de a conecta in prezent antreprenorii si managerii la oportunitatile viitorului;
  • servicii de promovare inteligenta si interactiune prin mediile online, mobile, social media;
  • platforma educationala video (Business Days TV);
  • servicii de generare de leaduri si oportunitati de afaceri;

Proiecte Business Days se desfasoara de 8 ani, cu 30 de editii de succes, iar comunitatea Business Days are peste o suta cincizeci de mii de antreprenori manageri, specialisti si experti la nivel national si international.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord