Job Junior E-mail Marketing

Loc de munca (Bucuresti) la F64

Publicat pe 23 ianuarie

Sarcini si responsabilitati:

Contribuie la dezvoltarea si pozitionarea brandului F64 prin comunicarea in mediul online:

  • Participa la realizarea strategiei de email marketing, conform obiectivelor agreate cu Digital Marketing Manager;
  • Este responsabil de implementarea corecta si managementul eficient al campaniilor de e-mail marketing F64.ro – newsletter– conform fluxului agreat si termenelor agreate;
  • Este responsabil de propunerea si implementarea de campanii pentru cresterea bazei de date de abonati la newsletterul F64, conform obiectivelor agreate cu Digital Marketing Manager;
  • Este responsabil cu monitorizarea si raportarea principalilor indicatori din zona de e-commerce si email marketing;
  • Este in permanenta la curent cu noutatile privind piata de e-commerce si marketing online si cu noile tool-uri aparute pe piata.

Cerinte candidat:

  • studii superioare (constituie avantaj cele cu specializare in marketing);
  • cunostinte de marketing online, comunicare si publicitate online;
  • deschidere catre permanenta informare si acumulare cunostinte platforma Google (Google Analytics / Drive / Calendar / Gmail / etc), tool-uri e-mail marketing;
  • experienta de min. 6 luni in online marketing/post similar;
  • cunostinte foarte bune limba engleza;
  • constituie avantaj: cunostinte despre domeniul foto-video, vanzari, cursuri specializare / training-uri in domeniul marketing/comunicare.

Persoana care da dovada de:

  • entuziasm, atitudine pozitiva, creativitate, flexibilitate, punctualitate;
  • buna organizare, capacitate de a prioritiza activitati si timp, de a respecta termenele limita;
  • pasiune catre domeniu, perseverenta si atentie catre detalii, initiativa si orientare catre rezultate, fire analitica.

Beneficii:

  • mediu prietenos, competitiv; colectiv tanar si pasionat de domeniul in care activeaza;
  • oferta financiara atractiva, corelata cu performantele;
  • variate programe de formare - dezvoltare;
  • preturi speciale pentru produsele comercializate de companie;
  • evolutie profesionala - in functie de rezultatele obtinute, poti accesa diferite trepte de evolutie in departament/in companie.
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?