Job Social Media Specialist

Loc de munca (Bucuresti) la F64

Publicat pe 30 decembrie

The 7 Habits of Highly Effective People
Castiga o carte!

✨ Aplica la orice job pana pe 20 iulie si poti castiga cartea The 7 Habits of Highly Effective People, scrisa de Stephen Covey, prin tragere la sorti. ✌

Cerinte candidat:

  • Minim studii medii/student an terminal, constituie avantaj studiile superioare;
  • Experienta dovedita – minim 1 an in domeniul Social Media pentru un brand (conturi de Facebook, Instagram, Twitter etc.) pe langa cele personale);
  • Constituie avantaj cunostintele despre domeniul foto-video, parteneriate, comunicare, copywriting;
  • Constituie avantaj cunoasterea comunitatilor de bloggeri, vloggeri, influenceri din Romania;
  • Foarte buna intelegere a particularitatilor mediului online;
  • Cunostinte bune operare PC si (optional) Wordpress;
  • Excelente cunostinte de limba romana - gramatica, abilitati foarte bune de comunicare in scris;
  • Cunostinte limba engleza (scris si vorbit – minim nivel mediu);
  • Experienta in munca in echipa;
  • Dorinta de a-si dezvolta permanent cunostintele/informatiile despre domeniul in care activeaza F64 (foto-video).

Tip Job:

Norma intreaga, 8.30h/zi, program flexibil, specific sediului F64 din str. Vigilentei.

Relatii:

  • Ierarhice - se subordoneaza Managerului de Digital Marketing;
  • Functionale - colaboreaza cu toate departamentele F64;
  • Reprezentare – cu colaboratori, furnizori de servicii, clienti etc.

Persoana care da dovada de:

  • Entuziasm, creativitate, punctualitate, autocontrol si initiative;
  • Buna planificare, organizare si capacitate de a lucra sub presiunea termenelor limita, capacitatea de a prioritiza activitati si timp;
  • Tip personalitate - prietenos, pozitiv, buna dispozitie, zambet;
  • Pasiune catre domeniu, pro-activitate, perseverenta si atentie la detalii;
  • Orientarea catre client si catre calitatea serviciului prestart;
  • Orientare catre rezultate si incadrarea proiectelor in termenele stabilite;
  • Capacitatea de a colabora, empatie si spirit de echipa.

Sarcini si responsabilitati:

  • Realizarea continutului social media pentru F64 luand in considerare principalele canale - Facebook, Google Plus, Twitter, Instagram;
  • Moderarea comentariilor si gestionarea comunitatii online (Facebook, Facebook Group, Instagram, Twitter, Linkedin etc.);
  • Mentinerea legaturii cu echipele departamentelor Marketing si Product Management pentru crearea de continut personalizat pentru Facebook (oferte comerciale, articole de blog, videoclipuri din Youtube, cross-promotion etc.);
  • Monitorizarea, raportarea si follow-upul pentru activitatile din Social Media;
  • Coordonarea agentiei externe de PR;
  • Suport in toate actiunile departamentului de Marketing al F64.

Beneficii:

  • Mediu de lucru modern, competitiv, bazat pe solidaritate; prielnic dezvoltarii unei cariere in Departamentul Marketing;
  • Oferta financiara atractiva;
  • Variate programe de formare – dezvoltare, interne si externe;
  • Preturi speciale pentru produsele comercializate de companie.
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord