Job Customer Care Representative

Loc de munca (Bucuresti) la Smart Bill

Publicat pe 11 decembrie

Find Your Why
Castiga o carte!

✨ Aplica la orice job pana pe 28 august si poti castiga cartea Mentalitatea invingatorului, scrisa de autorul Carol Dweck, prin tragere la sorti. ✌

Iti place sa comunici, esti o persoana deschisa si gasesti satisfactie in a oferi altora indrumare?

Vino la Smart Bill!

Cautam noi colegi, dornici sa se alature echipei de CUSTOMER CARE de la SMART BILL, cel mai apreciat program de facturare si gestiune din Romania.

Unul din principalele motive pentru care Smart Bill este lider in domeniu e faptul ca acordam o deosebita atentie relatiei noastre cu clientii, iar acest job adreseaza exact acest aspect.

RESPONSABILITATI

Daca te vei alatura echipei noastre, rolul tau va fi acela de a oferi informatii si asistenta clientilor Smart Bill in utilizarea serviciilor noastre, contribuind in mod direct la crearea experientei de excelenta pe care ne-o propunem pentru fiecare dintre clientii nostri. Astfel, activitatea presupune:

  • Comunicarea telefonica si via e-mail cu clientii solicitanti, respectand procedurile interne de lucru;
  • Monitorizarea bunei functionari a serviciilor oferite clientilor;
  • Analiza problemelor semnalate de catre clienti si prezentarea de solutii in timp real;
  • Centralizarea nevoilor si cerintelor clientilor si ale pietei in general;
  • Colaborarea stransa cu ceilalti membrii ai echipei Smart Bill;
  • Promovarea serviciilor si produsele Smart Bill (up-sell & cross-sell);
  • Promovarea imaginii companiei, prin calitatea interactiunii cu clientul.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Persoana deschisa si flexibila, cu excelente competente de comunicare;
  • Persoana organizata, cu simt practic - capacitatea de a gestiona sarcini multiple, in acelasi timp;
  • Persoana pasionata de Limba Romana;
  • Spirit de echipa si proactivitate in rezolvarea problemelor;
  • Orientarea catre client (persoana focalizata pe castigarea de clienti);
  • Curiozitate (dorinta de a invata lucruri noi in fiecare zi) si responsabilitate (capacitatea de a invata din greseli);
  • Cunostinte bune de operare a calculatorului;
  • Capacitatea de adaptare rapida la concepte tehnice noi.

CU CE NE POTI IMPRESIONA:

  • Cunostintele de contabilitate primara si gestiunea stocurilor reprezinta un real avantaj!
  • Abilitatile de vanzare reprezinta un avantaj.

CE OFERIM:

  • Salariu atractiv;
  • Asigurare medicala;
  • Mediu de lucru modern, destins, bazat pe colegialitate, colaborare si recunoasterea valorii;
  • Colegi deschisi si bine pregatiti, cu ambitii la fel de mari ca ale tale
  • Program fix, de Luni pana Vineri, in intervalul 9:00 - 18:00, fara ore suplimentare!
  • Ajungi usor la job: avem biroul la Piata Unirii!

Smart Bill este cel mai utilizat program de facturare si gestiune din Romania fiind utilizat de pestede firme din Romania. Compania din spatele Smart Bill a fost infiintata in anul 2006 si de atunci este intr-o continua crestere de la un an la altul si cu planuri ambitioase de viitor.

In prezent, echipa Smart Bill isi desfasoara activitatea in 2 birouri: sediul central din Sibiu si un centru de Customer Service in Bucuresti. De curand am primit o investite semnificativa de la doua din cele mai importante fonduri de investitii din regiune.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?