Job Web designer

Loc de munca (Targoviste) la Arcturus Media

Publicat pe 29 noiembrie

Candidatul ideal

  • atitudine pozitiva si orientata catre identificarea si implementarea solutiilor optime;
  • spirit de echipa;
  • dornic sa invete lucruri noi;

Descrierea jobului

  • intretinerea si actualizarea informatiilor pe diversele portaluri existente;
  • popularea site-urilor proprii cu informatii noi;
  • modificarea paginilor prin adaugarea de noi informatii si update-uri;
  • adaugarea pozelor, descrierilor pe site,conform cu manualul de branding;
  • colaboreaza cu departamentul de Marketing si Logistica in vederea sprijinirii acestora cu date sau informatii specifice;
  • SEO (obtinerea unei afisari cat mai sus in cautarile Google);
  • experienta cu platforma Wordpress-ul - reprezinta un plus.

Descrierea companiei

Arcturus Media este o companie tanara, companie infiintata in anul 2017 fiind un startup in domeniul dezvoltare software.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord