The 7 Habits of Highly Effective People
Castiga cartea The 7 Habits of Highly Effective People!

Aplica la orice anunt pana pe 27 februarie si poti castiga cartea The 7 Habits of Highly Effective People, scrisa de Stephen Covey, prin tragere la sorti. Nu mai astepa, dureaza 30 de secunde! ✨

evomag.ro

Firma alfa-Horizont SRL din Sibiu activeaza din anul 2014 in domeniul intermedierii de personal tehnic calificat si specialisti din Romania pentru industria din Germania, ca firma fiica a companiei germane alfa-Horizont GmbH & Co. KG aceasta avand sediul in Germania in zona Stuttgart, in care se regasesc si clientii principali, respectiv firmele angajatoare germane in general din domeniul constructiilor de masini.

Descrierea postului:

  • redactarea si publicarea anunturilor de angajare
  • analiza aplicatiilor primite
  • interviuri telefonice si la sediul firmei
  • search candidati pe platformele de recrutare si in Social Media
  • realizarea CV-urilor si a dosarului pt. recomandarea candidatilor
  • activitati administrative simple in cadrul infiintarii de noi firme in Romania, ca firme fiice a unor firme germane
  • contabilitate primara in cadrul firmei

Cerinte:

  • responsabilitate, seriozitate, amabilitate si capacitate de munca independenta
  • limba engleza: minim nivel mediu-conversational
  • limba germana: reprezinta un avantaj
  • abilitati de operare PC – nivel avansat pentru activitatile relationate job-ului
  • cunostinte Microsoft Office la nivel independent pt: Word, Excel, Power Point, Outlook
  • abilitati si dorinta de invatare pt. munca cu platformele de recrutare si cu Social Media

Suntem o firma care lucreaza pe baza de incredere si respect reciproc iar modestia si buna colaborare sunt esentiale pentru o buna desfasurare a activitatii.

Consideram ca studiile superioare in domeniul resurselor umane sau experienta pe un post similar NU sunt necesare.

Know-How-ul necesar se poate transfera in cadrul firmei daca exista motivatie si bunavointa din partea noului angajat, iar noi suntem dispusi sa oferim tot sprijinul necesar pentru acumularea de noi cunostiinte si pt. introducerea in sistemul comun de lucru.

Ne-am bucura sa ne cunoastem si sa discutam detaliat despre oportunitatile de colaboare si dezvoltare!

Cu placere va stam la dispozitie.

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?