The 7 Habits of Highly Effective People
Castiga cartea The 7 Habits of Highly Effective People!

Aplica la orice anunt pana pe 27 februarie si poti castiga cartea The 7 Habits of Highly Effective People, scrisa de Stephen Covey, prin tragere la sorti. Nu mai astepa, dureaza 30 de secunde! ✨

evomag.ro

Candidatul ideal

  • Cunoasterea arhitecturii de sistem pentru baze de date relationale;
  • Cunoasterea principiilor si regulilor de buna administrare a sistemelor de gestiune a bazelor de date
  • Cunoasterea limbajelor de programare SQL;
  • Operare PC, minim 1 program: MS-SQL, MYSQL, ORACLE, SYBASE;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
  • Capacitate de lucru în echipa; abilitati de comunicare: claritate si acuratete tehnica;
  • Gandire analitica si proactivitate;
  • Orientare catre client;
  • Organizat, responsabil, autodidact;
  • Disponibilitate la program prelungit, atunci cand situatia o cere; asigurare suport after-hours.

Descrierea jobului

  • Asigura administrarea, mentinerea integritatii si securitatii bazelor de date.
  • Asigura suportul tehnic necesar pentru toate bazele de date;
  • Monitorizeaza si mentine in parametrii optimi performantele bazelor de date prin urmarirea log-urilor de sistem si activitatii pe servere si efectuaza operatiuni de optimizare a performantei (tuning).
  • Realizeaza legatura si escaladarea catre suportul specializat conform contractelor de suport existente.
  • Face recomandari catre superiorul ierarhic privind updatarea hardware/software a echipamentelor;
  • Intocmeste si intretine documentatia privind task-urile de rutina pentru operarea sistemelor (intretinerea conturilor, backup/restore, startup/shutdown, script-uri, etc.).
  • Creeaza rapoarte cu ajutorul limbajului SQL;
  • Parametrizeaza baza de date in functie de cerinte;
  • Configureaza si intretine baze de date de mari dimensiuni;
  • Programare web – este un plus.

With more than 22 000 collaborators worldwide, FM LOGISTIC ensures the optimization of the global supply chain: warehousing (computerized inventory management, order processing etc), co-packing, food co-manufacturing and industrial manufacturing, transportation / distribution. From production to consumption, responsiveness, flexibility, quality and safety make FM LOGISTIC a real creator of value added.

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?