Your Brain at Work
Castiga cartea Your Brain at Work!

Aplica la orice anunt pana pe 27 ianuarie si poti castiga cartea Your Brain at Work, scrisa de David Rock, prin tragere la sorti. Nu mai astepa, dureaza 30 de secunde! ✨

Echipa Andrei Travel isi cauta un nou coleg pentru postul de TURISM SPECIALIST ONLINE MARKETING, in Bucuresti!

Candidatul ideal

  • Cautam un om pasionat de marketing online dornic sa experimenteze idei noi si sa foloseasca o gama larga de instrumente de promovare online pentru a atrage noi utilizatori pe site;
  • studii de specialitate in domeniu;
  • experienta minim 3 ani in domeniul online (marketing online, SEO, Google Analytics/Adwords in scop business);
  • activitatea de marketing online in turism constituie un avantaj;
  • cunostinte avansate de operare PC (pachetul Office; optional cdr, adobe sau similar);
  • cunoasterea programelor de editare grafica, (realizare bannere active si/sau brief de creatie);
  • limba engleza - nivel avansat;
  • creativitate, spirit de echipa, usurinta in comunicare;
  • seriozitate, punctualitate, responsabilitate.

Descrierea jobului

  • responsabil cu strategia de marketing online (www, social media, e-mail marketing, PPC, CRO, si SEO)
  • derularea si monitorizarea campaniilor de promovare;
  • analizeaza, identifica si implementeaza modalitatile de optimizare a ratei de conversie si a experientei utilizatorilor in cadrul landing-page-urilor de lead collection;
  • Gestioneaza campaniile PPC (analizeaza cuvinte cheie, creeaza si administreaza campanii, administreaza bugetele, analizeaza si raporteaza rezultatele)
  • Optimizeaza anunturile si paginile de destinatie
  • Organizeaza actiunile de promovare a produselor
  • Executa teste, colecteaza si analizeaza date, identifica trend-uri si insight-uri astfel incat sa obtina maximul de return on investment pentru campaniile PPC
  • Gestioneaza si creeaza raporte cu indicatori de performanta online din Google Analytics
  • postare si revizurile continut;
  • managementul conturilor Social Media
  • realizeaza analize de trafic si rezultate pentru campaniile de marketing online;
  • gasirea de noi metode de promovare specifice fiecarui segment de piata in parte si fiecarei destinatii;
  • asigurarea cresterii prezentei online a companiei / cross promotion;
  • cresterea notorietatii firmei prin mijloace online si publicitate traditionala – campanii integrate;
  • cresterea portofoliului de clienti /campanii publicitare si de fidelizare; consolidare brand in mediul online; cresterea traficului si ratelor de conversie;
  • promovarea imaginii companiei prin intermediul site-urile de profil si prin alte mijloace online;
  • gestionare bugete media online Google Ads, Yahoo, Facebook, etc.

Se ofera:

  • salariu lunar fix in functie de experienta;
  • venit procentual din comisioanele agentiei;
  • bonusuri periodice in functie de performanta;
  • reduceri la rezervarile efectuate in nume propriu.

Descrierea companiei:

Suntem o agentie de turism turoperatoare in dezvoltare, cu o echipa tanara si dornică de performanta, cu sediul in Bucuresti;

  • mediu de lucru placut, relaxant, fara stres;
  • bonusuri in functie de perfomante;
  • salariu atractiv
Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?