Your Brain at Work
Castiga cartea Your Brain at Work!

Aplica la orice job pana pe 27 ianuarie si poti castiga cartea Your Brain at Work, scrisa de David Rock, prin tragere la sorti. Nu mai astepa! ✨

CANDIDATUL IDEAL:

COMPETENȚE TEHNICE

Sisteme de operare:

  • Cunoștințe solide de utilizare, instalare și soluționare probleme de Windows 7/8/10 și Mac OS.
  • Cunoștințe solide de utilizare și configurare Microsoft Office - Word, Excel, Outlook în special.
  • Un avantaj îl constituie cunoștințe de bază Linux

Unelte de productivitate:

  • E-mail - instalarea clientului de e-mail pe desktop și mobil, folosirea e-mailului - verificare, răspundere, redirecționare, reguli e-mail, out-of-office, căutări avansate e-mail, opțiuni trimitere, editare semnături.
  • Convertirea documentelor între diferite formate (docx, pdf, jpg).

Retelistica:

  • Protocoale de rețea: TCP/IP, DHCP, DNS, Basic Routing (NAT, clase de IP-uri publice / private), avantaj în instalarea sau utilizarea telefoniei VoIP.

COMPETENȚE HARDWARE

Laptop / Desktop:

  • Conectarea și configurarea perifericelor unui desktop / laptop.
  • Asamblarea și dezmembrarea completă a unui desktop, identificarea componentelor, rolul și identificarea porturilor, oprirea forțată a calculatorului, folosirea butoanelor pentru laptop.

Networking:

  • Trasarea și sertizarea cablurilor de rețea RJ11 / RJ45.
  • Identificarea și rolul punctelor de acces wireless, switch-urilor și routerelor.
  • Configurarea echipamentelor de rețea, protocoale de securitate rețea wireless.

Printing:

  • Montarea și conectarea imprimantelor prin USB, cablu rețea și wireless. Configurarea scanerului. Utilizarea softurilor de tip OCR.
  • Troubleshooting consumabile (toner, cilindru, cuptor etc.)

COMPETENȚE DE LUCRU ÎN ECHIPĂ / SOFT SKILLS

  • Capacitate de a prioritizare a activităților zilnice și lucru contra timp.
  • Lucrează cu sistemul de ticketing pentru prioritizarea activității.
  • Lucrează cu sistemul de documentație pentru înregistrarea particularităților fiecărui client în parte.
  • Îmbunătățește și menține actualizată documentația tehnică
  • Asigură transmiterea corectă a cererilor din partea clienților echipei și propune soluții.

DESCRIEREA JOBULUI:

Asigurarea de suport tehnic nivel 1 sau 2, pentru a soluționa solicitările primite de la clienți, acestea incluzând:

  • Analizarea și rezolvarea problemelor de software și hardware ale computerelor clienților.
  • Realizează diferite task-uri de rutină în administrarea rețelelor locale în concordanță cu procedurile și standardele interne.
  • Verifică și asigură încheierea cu succes a procesului de backup automat pentru calculatoarele clientului.
  • Verifică și scanează pentru identificarea existenței virușilor, malware, cryptoware pe computerele existente.
  • Raportează problemele și progresul în rezolvarea acestora către superiorul direct, inclusiv face recomandări pentru eficientizarea serviciilor oferite și a proceselor existente
  • Prioritizeaza task-urile in functie de complexitate si impact

În calitate de membru al unei echipe:

  • Colaborează cu ceilalți membri ai echipei pentru a asigura servirea clientului la cel mai înalt standard.
  • Participă la atingerea obiectivelor calitative / cantitative stabilite pentru întreaga echipă.
  • Participă la întâlniri de interes comun pentru echipă, organizate periodic.
  • Raportează supervizorului atât progresul, cât și problemele apărute.
  • Oferă sugestii cu privire la îmbunătățirea serviciilor oferite și a proceselor de muncă și participă la proiecte în echipă.
  • Împărtășește cu ceilalți membri ai echipei practici și procedee agreate și cunoștințe legate de proiect.
  • Se perfecționează în mod continuu (abilități de comunicare și cunoștințe tehnice sau specifice proiectului)

Locație: Flexibilă (40% la sediul firmei și 60% la sediul clientului)

Perioada contractuală: 3 luni cu posibilitate de prelungire pe perioadă nedeterminată

Salariu fix net + decont transport + bonus performanță + certificări tehnice

Salariul se va negocia în urma interviului. Avem mai multe niveluri de salarizare în funcție de calificări și experiență. Avem colegi care și-au mărit salariul inițial cu 40% într-un an pentru că au rămas concentrați pe obținerea de rezultate.

DESPRE COMPANIE:

SITE: https://firmade.it

LOCATIE: P-ta Victoriei, Bucuresti

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?