Job Software developer

Loc de munca (Craiova) la Creativise

Publicat pe 25 octombrie

Căutăm studenți sau absolvenți din facultăți de profil informatică pentru a face parte din echipa unui startup care se extinde foarte rapid. Jobul oferă oportunitatea de a căpăta experiență în toate aspectele legate de software development, folosind o gamă largă de tehnologii. Vei avea ocazia de a lucra îndeaproape cu CTO-ul companiei, pe probleme care privesc direct clienții companiei.

Pentru a avea succes in acest rol trebuie sa ai urmatoarele aptitudini:

  • Java sau Python (cunoasterea ambelor limbaje reprezinta un mare plus);
  • HTML, CSS;
  • Git;
  • Programare orientată pe obiecte;
  • Să te descurci repede cu tehnologii noi;
  • Lucru în echipă;
  • Abilități de comunicare;

Aptitudini bonus:

  • Android, Django, .NET sau alte framework-uri sau platforme
  • JavaScript
  • UX/UI design
  • Agile development

Responsabilități:

  • Execută sarcini legate de programare, atribuite de către CTO
  • Creează prototipuri si design pentru aplicații
  • Învață tehnologii noi atunci când este nevoie

Oferim:

  • Salariu competitiv
  • Program de lucru flexibil
  • Posibilitatea de a lucra de acasă
Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?