Selectionam pentru un Organism de Gestiune Coletiva a Drepturilor de Autor si Drepturilor Conexe cu sediul in Bucuresti, un JURIST / CONSILIER JURIDIC.

Cerintele postului:

  • studii superioare in domeniul juridic;
  • experienta de minim 5 ani pe un post similar;
  • avantaj daca este membru in Colegiul Consilierilor Juridici si are experienta in fata instantelor de judecata.

Alte competente si cunostinte profesionale:

  • Utilizare calculator (Microsoft Office, aplicatii informatice specifice desfasurarii activitatii)
  • Abilitati: comunicare eficienta, hotarare, capacitate de analiza, abilitati de cercetare, perseverenta, creativitate si abilitati de a interactiona cu oamenii.

Competente generale:

  • atentie la detalii
  • capacitate de negociere
  • discretie
  • gestionarea conflictelor
  • responsabilitate
  • viziune strategica

Responsabilitatile postului:

  • sa analizeze documentele juridice,
  • sa reprezinte firma in fata oricarei instante de judecata,
  • sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca,
  • sa transmita raportul de informatii la cererea superiorului.

Se ofera un pachet salarial motivant.

Candidatii interesati sunt invitati sa trimita CV si o scrisoare de intentie.

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?