Cavescu & Partners recruteaza pentru un Organism de Gestiune a Drepturilor de Proprietate Intelectuala (ONG) cu sediul in Bucuresti, un Economist Finante-Contabilitate.

Cerintele postului:

  • studii superioare in domeniul economic, specializarea finante-contabilitate, avand cunostinte de gestiune informatica.
  • experienta de minim 10 ani intr-un departament de contabilitate/financiar (gestiune, stocuri, furnizori, clienti, etc).

Alte competente si cunostinte profesionale:

  • Utilizare calculator (Microsoft Office, aplicatii informatice specifice desfasurarii activitatii)
  • Abilitati: colaborare, comunicare, proactiv in solutionarea atributiilor, profesionalism.

Competente generale:

  • atentie la detalii
  • capacitate de organizare
  • initiativa
  • responsabilitate
  • adaptabilitate
  • spirit de echipa

Responsabilitatile postului:

  • sa analizeze documentele economice,
  • sa coordoneze activitatea financiara si economica a firmei,
  • sa analizeze documentele colectate,
  • sa realizeze evaluarea patrimoniala,
  • sa transmita documentele specifice,
  • sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca,
  • sa transmita raportul de informatii la cererea superiorului.

Se ofera un pachet salarial motivant.

Candidatii interesati sunt invitati sa trimita CV si o scrisoare de intentie.

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?