Job Web Designer and PHP Web Developer

Loc de munca (Bucuresti) la FivePlus

Publicat pe 2 noiembrie

Studii

  • facultate tehnica, de preferat cu profil IT: Automatica, Cibernetica, Matematica (Informatica)
  • absolvent

Cerinte

  • seriozitate
  • angajament pe termen lung
  • absolvent facultate de profil IT
  • experienta de lucru in domeniul IT este de preferat
  • capacitatea de autodezvoltare, de a invata lucruri si tehnologii noi
  • gandire organizata, capacitatea de analiza si de rezolvarea unei probleme
  • capacitati de comunicare, de intelegere si aplicare a sarcinilor acordate
  • acordarea de atentie detaliilor
  • cunostinte de limba engleza
  • respectarea deadline-​urilor
  • disponibilitate full-​time

Tehnologii si produse software

  • limbaje si tehnologii cunoscute si utilizate: HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript (jQuery)
  • experienta in lucrul cu CMS-​uri (nivel mediu – avansat: WordPress),
  • experienta in lucrul cu platforme de comert electronic (nivel mediu: Open Cart, WooCommerce)
  • reprezinta un avantaj cunostintele minime de utilizare Photoshop sau un alt software de grafica,
  • reprezinta un avantaj cunostintele de optimizare SEO

Responsabilitatile jobului

  • dezvoltare site-​uri de prezentare
  • dezvoltare magazine de comert electronic
  • mentenanta si administrare proiecte deja existente
  • suport tehnic
  • optimizare site-​uri web pentru motoarele de cautare
  • implementare scripturi de tracking pentru campanii de promovare online
  • acordare de suport pentru echipa de vanzari prin analizarea cerintelor si oferirea de cotatii de efort

Colegii tai doresc de la tine

  • sa ai o atitudine pozitiva, proactiva in rezolvarea problemelor
  • sa ai spirit de echipa, sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie si sa oferi atunci cand ti se cere
  • sa fii determinat(a), perseverent(a), responsabil(a)

Oferta

  • mediu de lucru placut si profesionist
  • acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide
  • implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala

Echipa noastră vrea să te cunoască! Trimite-​ne un CV!

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?