Job Grafician

Loc de munca (Bucuresti) la PrintFox

Publicat pe 31 octombrie

Descriere companie

Suntem o tipografie digitală specializată în realizarea materialelor publicitare și de marketing, în tiraje medii și mici. Înființată în anul 2012, compania noastră utilizează, ca principală tehnologie de imprimare, tiparul digital în coală.

Suntem o echipă restrânsă, tânără, comunicativă, dinamică și flexibilă.

Localizare companie: București, Sector 3, zona Trapezului (4 min. de stația de metrou 1 Decembrie 1918).

Colegul ideal

  • Cunoaște principalele programe de editare grafică (CorelDRAW, Adobe Phsotoshop, Adobe Illustrator);
  • Este creativ, atent la detalii si are simt estetic;
  • Are capacitati de organizare și multitasking;
  • Este comunicativ si relationeaza bine cu colegii si clientii;

Responsabilități

  • Realizeaza design-​ul materialelor ce urmeaza sa fie printate (carti de vizita, flyere, brosuri, mape de prezentare, etc.);
  • Pregateste de print machetele transmise de clienti;
  • Tine legatura cu clientii pentru a stabili detaliile fiecarei lucrari.

Beneficii

  • Salariu motivant, în functie de experiență;
  • Mediu de lucru plăcut;
  • Program flexibil.
Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?