Your Brain at Work
Castiga cartea Your Brain at Work!

Aplica la orice job pana pe 27 ianuarie si poti castiga cartea Your Brain at Work, scrisa de David Rock, prin tragere la sorti. Nu mai astepa! ✨

Responsabilităţi:

  • Asistenţă si consultanţa activă pentru întărirea loialităţii clienţilor B2B existenţi :
  • Convingerea clientului asupra avantajelor unui parteneriat pe termen lung;
  • Evaluarea nevoilor şi comportamentului clienţilor în stabilirea prioritară a oportunităţilor de vânzare (riscul transferului către alţi furnizori de gaz sau electricitate);
  • Cunoaşterea clienților existenți /​potențiali din zona în care-​şi desfăşoară activitatea, dezvoltarea relațiilor de business cu aceștia
  • Cunoaşterea mediului competitiv existent
  • Evaluarea importanţei strategice şi a potenţialului de vânzări a unui client;
  • Pe baza rezultatelor analizei, folosirea cu obiectiv (necontractuală) a instrumentelor de vânzări (de ex. vizite la client, consultaţii din legislația specifică din domeniul energeti
  • Atragerea de clienţi noi B2B:
  • Implementarea strategiei si a planului de vânzări pentru achiziția de noi clienți business
  • Anticiparea şi identificarea oportunităţilor de vânzări, a potenţialului de piaţă;
  • Monitorizarea şi coordonarea internă şi externă a tuturor măsurilor necesare pentru executarea procesului de vânzare;
  • Încheierea contractelor de furnizare gaze /​electricitate şi soluţii de consultanţă energetică:
  • Dezvoltarea de soluţii de vânzare inovative, competitive, rapide şi complexe; întocmirea unor contracte cu formulări adecvate;
  • Dezvoltarea ofertelor, negocierea şi finalizarea procesului de vânzare;
  • Colaborarea cu funcțiile de suport în cadrul diviziei Vânzări şi interdepartamental în cadrul companiei.

Cerinţe:

  • Studii medii sau studii superioare în curs de finalizare sau finalizate. Specializarea în domeniile tehnic, economic sau juridic reprezintă avantaj.
  • Minim 2 ani experienţă practică în vânzări.
  • Cunoaşterea limbii engleze constituie un avantaj.
  • Cunoştinţe MS Office.
  • Bune abilităţi de negociere şi prezentare;
  • Spirit antreprenorial/​motivare puternică;
  • Abilităţi analitice şi conceptuale bune;
  • Disponibilitate de a călători, deţinerea unui carnet de conducere, categoria B;

Ce oferim:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Prima de vacanţă.
  • E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.