Job Performance Marketing Specialist

Loc de munca (Bucuresti) la Evonomix

Publicat pe 23 septembrie

Crestem echipa Evonomix cu inca un specialist marketing focusat pe performanta. Vrem o persoana ambitioasa, cu abilitati tehnice si capabilitatea de a privi lucrurile in ansamblu. Daca esti si o persoana energica, mereu la curent cu noutatile din zona digitala, esti omul pe care-l cautam!

Candidatul ideal:

  • Este self-starter, isi propune sa testeze si detine capacitate de lucru individuala
  • Intelege ca lucreaza intr-o echipa si colaboreaza cu restul colegilor unde are nevoie de ajutor
  • A mai lucrat intr-o agentie de digital marketing sau ca freelancer
  • Poate jongla lejer intre clienti si campanii, isi poate face planuri pe care sa le urmareasca constant
  • Are certificarile Google Partners – Analytics, Search, Display, Mobile, Video

Cerinte:

  • 2+ ani experienta in management-ul campaniilor de Google AdWords si Facebook Ads (ideal lucru pe 5+ conturi si la nivel global)
  • Experienta cu Google Analytics si Google Tag Manager (events, goals, custom filters, etc.)
  • Experienta cu optimizarea pentru conversii si generarea de lead-uri
  • Experienta cu SEO si cu modul in care contribuie la Google AdWords

Responsabilitati:

  • Crearea de campanii de ad-uri (Google AdWords – Search, Display, Remarketing, etc. + Facebook Ads)
  • Realizarea de teste, colectarea si analizarea datelor, descoperirea trend-urilor si oportunitatilor
  • Monitorizarea rezultatelor, propunerea constanta de imbunatatiri
  • Crearea de planuri de actiune pentru 6-12 luni
  • Analizarea concurentei si transformarea datelor intr-un plan de imbunatatire pentru proprii clienti
  • Realizarea rapoartelor lunare de performanta

Beneficii:

  • Stabilitate, mediu de lucru placut, atmosfera relaxanta
  • Proiecte atractive si provocatoare, clienti nationali si internationali
  • Pachet salarial atractiv
  • Asigurare medicala privata
  • Abonament lunar la sala de fitness
  • Career plan individual
  • Cursuri/certificari platite
  • Hackathons, team-buildings si iesiri cu echipa
  • Celebrari de ziua de nastere/vechime in cadrul companiei
  • Masaj cervical saptamanal

Descrierea companiei:

Noi suntem Evonomix.

Suntem o companie de marketing si tehnologie specializata in strategie, design de interactiuni, inginerie si comert digital.

Lucram cu liderii de piata pentru a genera valoare prin aplicarea unei gandiri adaptabile si inovatoare, la scenarii ambitioase de afaceri. Inovatia sta la baza proceselor noastre pe masura ce combinam noile tehnologii cu un know-how trans-disciplinar pentru a descoperi cele mai bune solutii pentru clientii nostri.

In fiecare zi construim solutii de eCommerce, integram infrastructuri corporative, proiectam interfete cu utilizatorii, producem continut multimedia, dominam motoarele de cautare si retelele sociale, cream si gestionam relatii cu influentatori de top, scriem continut persuasiv, inovam produse digitale si fizice care imbunatatesc viata de zi cu zi a oamenilor.

Facem toate aceste lucruri in timp ce invatam si ne bucuram de aceste lucruri in fiecare zi. Asta este ceea ce facem, intr-o lume mereu activa care se misca din ce in ce mai rapid in fiecare zi.

Suntem foarte mandri de echipa noastra si de portofoliul nostru. Ne imbunatatim in mod continuu echipa si cautam mereu provocari mai mari.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?