Smartree Romania recruteaza un Recruiter cu activitate de teren:

Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii superioare;
  • Experienta in recrutarea de teren reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte operare PC MS Office – WORD, EXCEL, navigare internet;
  • Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala;
  • Capacitate de planificare, organizare si derularea in paralel a mai multor proiecte de recrutare;
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat.

Responsabilitati:

  • Identifica profilul candidatului in functie de responsabilitatile postului si de cerintele clientului;
  • Acceseaza sursele si canalele de recrutare cele mai potrivite, intocmeste si asigura distribuirea mesajelor si a anunturilor de recrutare;
  • Organizeaza si desfasoara campanii de recrutare pe teren;
  • Stabileste relatii cu institutiile urbane si rurale (autoritati locale, lideri locali, etc) pentru a-si asigura accesul la grupurile tinta de potentiali candidati;
  • Organizeaza intalniri cu potentialii candidati pentru a le prezenta oportunitatile de angajare pe care le are disponibile;
  • Dezvolta baza de date cu informatiile candidatilor disponibili pentru angajeze in prezent sau in perspectiva.
Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?