Job Specialist Online Marketing

Loc de munca (Bucuresti) la The MiNE

Publicat pe 18 septembrie

ESTI CANDIDATUL IDEAL DACA

  • Ai fler pentru meseria de digital marketer
  • Ai certificari Google Analytics si Google Ads in curs de validitate (optional, dar constituie un mare avantaj) sau esti dispus(a) sa le obtii
  • Cunosti limba engleza la nivel Proficiency, scris si vorbit
  • Ai experienta cu platforma Facebook Ads
  • Ai cunostinte minimale de SEO/SEM
  • Ai capacitatea de a redacta texte persuasive (copywriting)
  • Stii sa editezi imagini pentru postari pe Social Media (adaugare text etc.)
  • Ai o pasiune pentru ”lucrul bine facut”

DESCRIEREA JOBULUI

  • Vei gestiona campaniile de Google Ads si Facebook Ads (impreuna cu echipa de Online Marketing).
  • Vei gestiona un Social Media Calendar pentru Facebook, Youtube si Twitter.
  • Vei veni cu idei creative pentru content (text, video, infografice) si postari pe Social Media. Vei trimite brief-uri catre grafician (art) si video editor.
  • Vei gestiona raportarea de Analytics si vei sti in orice moment cum stam cu traficul si conversiile.
  • Vei raspunde unor comentarii primite pe Facebook, Youtube si Twitter, sau le vei escala catre Community Manager
  • Vei contacta diverse publicatii, vloguri si influenceri din lumea cripto pentru deal-uri de publicitate si parteneriate (exclusiv in engleza!)
  • Vei face analiza (spionajul) competitorilor din nisa
  • Vei face strategia pentru e-mail marketing (impreuna cu echipa de Online Marketing)

Vei lucra ca marketer digital intr-o companie startup de blockchain in industria mineritului de criptomonede. Vei primi un salariu atractiv, alaturi de token-uri digitale.

DESCRIEREA COMPANIEI

The MiNE este un startup romanesc din domeniul tehnologiei Blockchain si al criptovalutelor (Bitcoin, Ethereum etc.)

Suntem o echipa tanara de oameni inteligenti si calificati in domeniul lor, cu pasiune pentru lucrul bine facut si un nivel de agilitate specific oricarui startup din domeniul IT /​Blockchain.