Job Account Manager - Vanzari Servicii IT - B2B

Loc de munca (Bucuresti) la ITissimo

Publicat pe 14 septembrie

Your Brain at Work
Castiga cartea Your Brain at Work!

✨ Aplica la orice job pana pe 25 septembrie si poti castiga cartea Your Brain at Work, scrisa de autorul David Rock, prin tragere la sorti. ✌

ITissimo este un start-​up ce ofera solutii de externalizare a departamentelor IT pentru companii, suport tehnic level 1, 2 si 3, administrare de retele, servere, solutii cloud, securitatea datelor, cablare structurata, solutii de backup si monitorizare a retelelor. Serviciile sunt contractate pe baza de abonamente lunare.

Candidatul ideal:

  • Persoana serioasa, cu putere de convingere, greu de descurajat
  • Foarte bune abilitati in comunicare, sociabil, pregatit atat pentru lucru individual cat si in echipa
  • Permis conducere categora B, cu experienta minima 1 an de condus
  • Reusesti sa te pliezi si sa te faci placut oricarui tip de persoana cu care intri in contact
  • Cunostinte medii de IT – echipamente, retelistica, software.
  • Experienta anterioara in vanzari de servicii IT
  • Portofoliu de client reprezinta un avantaj

Responsabilitati:

  • Identificarea potentialilor client si contactarea lor Telefonica, Email sau directa.
  • Stabilirea intalnirilor cu potentialii client
  • Intelegerea nevoilor de IT ale clientului si prezentarea serviciilor ITissimo
  • Negocierea contractelor de servicii IT – abonamente lunare.
  • Mentinerea legaturii cu clientii existenti si upgradarea lor la alte pachete de servicii.

Beneficii:

  • Salariu fix atractiv + comision de pana la 50% din valoarea contractului.
  • Telefon + Laptop
  • Masina la dispozitie pentru deplasari.

Va rog trimiteti CV si o scurta scrisoare de intentie prin mesaj (se poate uploada CV-​ul).

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?