Job iOS Developer

Loc de munca (Iasi) la Train2Perform

Publicat pe 13 septembrie

Your Brain at Work
Castiga cartea Your Brain at Work!

✨ Aplica la orice job pana pe 25 septembrie si poti castiga cartea Your Brain at Work, scrisa de autorul David Rock, prin tragere la sorti. ✌

Clientul nostru, unul dintre Liderii europeni în procesul de reparații / reabilitare / ambalare / reutilizare a echipamentelor / componentelor de tipul: laptop-uri, tablete, smartphone-uri, gadget-uri, dorește întregirea echipei sale de proiectare și dezvoltare software cu un:  iOS DEVELOPER

 Cerințe:

  • studii superioare finalizate;
  • pasionat de dezvoltarea de aplicații destinate dispozitivelor mobile și experiență de minim 1 an într-o poziție similară;
  • bune abilități de relaționare, atitudine pozitivă, capacitate de a lucra în echipă - bun coechipier;
  • capacitate de a comunica în scris și oral într-o limbă de circulație internațională, de preferință engleza;
  • gândire analitică, capacitate de sinteză și abordare / rezolvare creativă a problemelor;
  • proactivitate, perseverență și dorința de dezvoltare profesională / asimilare a informațiilor.

 Responsabilități:

  • dezvoltarea de la zero a produselor software specializate în ștergerea definitivă a datelor de pe dispozitivele mobile/dispozitive electronice de stocare, în scopul protejării confidențialității informațiilor rezidente și care se doresc a fi transferate în siguranță, astfel încât acestea să nu poată fi recuperate sau reconstruite;
  • contribuie la definirea completă a perimetrului proiectului și a detaliilor de implementare;
  • se consultă cu team-leaderul și arhitectul proiectului pentru identificarea soluțiilor potrivite;
  • îndeplinește task-urile alocate, în acord cu normele și modelele interne de dezvoltare, testare și documentare;
  • interacționează cu celelalte departamente ale diviziei de proiectare și dezvoltare software.

Mediu de dezvoltare:

  • metodologia de dezvoltare agila - Scrum;
  • instrumentele de lucru aferente ciclului de viață (lifecycle) respectă atât normele de calitate, cât și cele de Securitate a informației, cerute de ISEAL3+ (versioning, code documentation, continuous integration, continuous deployment, flow remediation).

Beneficii:

  • training-uri specifice activității și accesarea unui mediu de lucru care facilitează asimilarea rapidă a informațiilor;
  • pachet salarial corelat cu nivelul de experiență și performanță;
  • bonusuri de performanță;
  • posibilități de dezvoltare profesională și personală. Dacă ești motivat să contribui la dezvoltarea de aplicații inovative și, totodată, să fii implicat într-un proiect complex în care există contact atât cu partea software, cât și hardware, te invităm să aplici.

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?