Job Junior QA

Loc de munca (Bucuresti) la F64

Publicat pe 9 august

So Good They Can't Ignore You
Castiga cartea So Good They Can't Ignore You!

✨ Aplica la orice job pana pe 20 octombrie si poti castiga cartea So Good They Can't Ignore You, scrisa de autorul Cal Newport, prin tragere la sorti. ✌

Junior QA (website tester)

  • Tip job: full time, 8h/​zi; program flexibil
  • Locatie: str. Vigilentei, nr.7, Bucuresti

Principalele responsabilitati ale postului:

  • Utilizeaza sistemul JIRA Software pentru urmarirea taskurilor si detalierea cerintelor;
  • Indica care sunt scenariile care vor fi luate in calcul si testate;
  • Verifica respectarea cerintelor de business, dupa ce acestea trec prin procesul de testare;
  • Identifica erori de functionare in urma analizei mecanismelor din platforma e-​commerce;
  • Relationeaza cu celelalte departamente in vederea identificarii si detalierii cerintelor si a imbunatatirii comunicarii.

Cerinte candidat:

  • Nivel studii: studii superioare;
  • Experienta profesionala: minim 1 an intr-​un proiect similar; experienta anterioara in interactiunea cu echipe de web development;

Cunostinte si abilitati:

  • Cunostinte bune despre tehnologiile web si despre fluxurile de lucru specifice intr-​o echipa de dezvoltare web;
  • Cunostinte generale de debugging (Firebug); capacitatea de a identifica natura tehnica a unor probleme;
  • Cunostinte de baza despre HTML/​CSS/​JS; ERP/​WMS; cunostinte Microsoft Office Excel (ex: functia VLOOKUP);
  • Cunostinte bune despre metodologia Agile/​SCRUM;
  • Axat pe invatare si explorare de noi modalitati de utilizare a aplicatiilor cu care lucreaza/​va lucra;
  • Abilitati out of the box, prin creare si aplicare de scenarii in fluxul de lucru al aplicatiei;
  • Bune abilitati de lucru cu oamenii, relationare, comunicare si colaborare;
  • Gandire analitica, memorie buna, atentie la detalii;
  • Abilitati de identificare, analiza si solutionare cerinta;
  • Capacitatea de a prioritiza activitati si timp; de a lucra sub presiunea termenelor limita;
  • Bune abilitati de organizare personala si de echipa, buna planificare, mobilizare;
  • Orientare catre clientul intern si catre calitatea serviciului prestat;
  • Tip personalitate – pozitiv, prietenos, buna dispozitie, axat pe actiune/​solutii.

Ce iti oferim:

  • locatie centrala, mediu de lucru modern, competitiv, bazat pe solidaritate, prielnic invatarii si dezvoltarii unei cariere in IT;
  • oferta financiara atractiva, bonusari in functie de performanta, completate cu un pachet variat si bogat de beneficii;
  • diverse programe de formare – dezvoltare (dezvoltare personala si profesionala);
  • preturi speciale pentru produsele si serviciile companiei etc.
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?