Responsabilitati

  • Implementarea strategiei de comunicare si promovare in conformitate cu obiectivele de pozitionare si notorietate a marcii E.ON si obiectivele de pozitionare a companiei in piata;
  • Implementarea campaniilor de publicitate si promovare a imaginii companiei si a produselor dedicate clientilor, prin utilizarea diferitelor instrumente specifice: reclama, publicitate, suport vanzari, marketing direct, dialog marketing, evenimente, expozitii, brosuri, pliante;
  • Organizarea din punct de vedere conceptual si logistic a evenimentelor specifice activitatii companiei, cu adresabilitate directa clientilor si potentialilor clienti;
  • Implementarea actiunilor de comunicare la nivelul punctelor de contact cu clientii (centre de relatii clienti, centru de servicii clienti, platforme online etc);
  • Implementarea identitatii brandului /​design-​ului corporatist (CI/​CD) si a elementelor de business & office communication;
  • Initierea de masuri de comunicare menite sa creasca si sa mentina gradul de satisfactie si loialitate a clientilor;
  • Furnizarea continutului informational al site-​ului companiei si al platformelor online destinate activitatii de vanzare, desfasurarea de activitati de web marketing;
  • Prestarea de servicii de design grafic pentru a raspunde nevoilor interne ale companiei;
  • Oferirea de suport echipei de vanzari;
  • Derularea actiunilor de sponsorizare in conformitate cu politica de sponsorizare a companiei si evaluarea impactului acestora asupra comunicarii si pozitionarii brandului.

Cerinte

  • Studii superioare; specializarea in stiintele comunicarii, advertising, marketing reprezinta avantaj;
  • Cunostinte limba engleza (nivel mediu);
  • Cunostinte utilizare MS Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Corel Draw;
  • Deprinderi si competente lingvistice avansate;
  • Capacitate de sinteza si analiza;
  • Experienta in relatie cu agentii externe de publicitate;
  • Orientare spre activitate/​motivare;
  • Capacitati creative si conceptuale;
  • Nivel ridicat de implicare, munca in echipa.

Ce oferim

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare privata de sanatate;
  • Fond de pensii facultative;
  • Prima de vacanta.

E.ON se angajeaza sa asigure egalitatea de sanse si promoveaza in mod activ diversitatea, egalitatea si flexibilitatea.

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?