Job Manager Resurse Umane

Loc de munca (Bucuresti) la Miniso

Publicat pe 5 august

So Good They Can't Ignore You
Castiga cartea So Good They Can't Ignore You!

✨ Aplica la orice job pana pe 20 octombrie si poti castiga cartea So Good They Can't Ignore You, scrisa de autorul Cal Newport, prin tragere la sorti. ✌

Candidatul ideal

  • Experiență de management in cadrul unui serviciu de Resurse Umane din Retail — minim 5 ani
  • Disponibilitate pentru modul de lucru specific unui startup (implementare inițială si adaptare rapida la nevoile de business) cu aptitudini organizatorice, disponibilitate si flexibilitate
  • Fire comunicativa, empatica si cu deschidere pentru idei noi
  • Motivat sa construiască o echipa de calitate, durabila si performanta, intr-​un mediu de lucru plăcut
  • Nivel avansat de utilizare Office si Charisma (sau alt sistem echivalent)
  • Cunoștințe avansate de legislație a muncii
  • Limba engleza la nivel mediu

Descrierea jobului

  • Identifică sistemul informatic optim pentru gestiunea serviciului de Resurse Umane
  • Definește împreună cu echipa de management MINISO organigrama țintă si bugetul de cheltuieli
  • Asigura asistenta in implementarea unui proces de recrutare rapid si eficient pentru întreaga echipa MINISO
  • Garantează imaginea impecabila de angajator prin oferirea de feed-​back către toți participanții la procesul de recrutare
  • Asigura procesul de integrare pentru noii colegi
  • Definește împreună cu echipa de management MINISO nevoile specifice de formare
  • Participa la definirea materialelor de formare pentru a transmite cat mai eficient cultura MINISO tuturor colaboratorilor
  • Se asigura ca exista un plan de formare adaptat nevoilor colaboratorilor si participa la implementarea acestuia
  • Asigură, alături de echipa sa, excelenta operațională pentru activitățile curente (întocmirea si comunicarea documentelor, planificarea programului de lucru, pontajul, eliberarea de adeverințe, comunicarea interna, respectarea Regulamentului de ordine interioara, etc)
  • Este disponibil pentru a rezolva prompt eventualele solicitări din partea echipelor din punctele de vânzare
  • Definește împreună cu echipa procesele de lucru si indicatorii HR specifici de performanta (KPI) pentru rețeaua de magazine si serviciile centrale
  • Garantează implementarea unui proces eficient de evaluare a performantei individuale si colective
  • Organizează exit-​interviu si implementează masurile corective necesare
  • Asigura actualizarea si optimizarea continua a proceselor specifice
  • Garantează, alături de echipa sa, conformitatea cu legislația pentru procesul de administrare a personalului (dosare de personal, dreptul muncii, informații Revisal, etc)
  • Reprezintă MINISO Home Romania in relația cu autoritățile Statului si participă la târgurile de angajare

Descrierea companiei

Noi, cei de la MINISO, ne mândrim să facem parte din brandul japonez cu cea mai rapidă perioadă de expansiune din rândul marilor comercianți, având deja peste 3000 de magazine în întreaga lume. În 2018 am pătruns și pe piața din România, urmând ca în cursul acestui an să deschidem primele 5 magazine în București, iar până în anul 2020 să atingem un număr de 40 magazine la nivel național, în care vom comercializa produse pentru casă și frumusețe, precum și accesorii digitale. Suntem o echipă tânără, dar ambițioasă! Și ne căutăm colegi pe măsură!

Momentan, ne extindem echipa pentru cele trei magazine pe care le vom deschide de la sfârșitul lunii august pana octombrie în centrele comerciale Mega mall ,Veranda Mall și Iris Titan, așa că, dacă ești o persoană energică, pozitivă, te invităm alături de MINISO.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?