Job Specialist Marketing Online

Loc de munca (Bucuresti) la B&B Collection

Publicat pe 31 iulie

Find Your Why
Castiga cartea Find Your Why!

✨ Aplica la orice job pana pe 15 august si poti castiga cartea Find Your Why, scrisa de autorul Simon Sinek, prin tragere la sorti. ✌

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in marketing online minim 3 ani;
  • Cunostinte solide despre Marketingul Online: E-​mail Marketing, Google Analytics, Google AdWords – cursuri absolvite in domeniu reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Initiativa, creativitate, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor;
  • Dorinta permanenta de a ramane conectat la noutatile din domeniu; foarte buna intelegere a particularitatilor mediului online;
  • Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
  • Capacitate de analiza si masurare a rezultatelor campaniilor desfasurate;
  • Atentie sporita la detalii;
  • Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa.

Descrierea jobului

  • Email Marketing: Gestionarea campaniilor de email marketing end-​to-​end, incluzand planificarea, definirea structurii, definirea conceptului vizual, testarea, gestionarea campaniilor in platforma Mailchimp, monitorizarea rezultatelor. Gestionarea si segmentarea bazelor de date.
  • Google Adwords: Gestionarea campaniilor de tip Search Ads, Display Ads si Video Ads (Youtube Ads), incluzand generarea continutului de campanie, segmentarea si selectarea audientei si canalelor de difuzare, definirea landing pages, crearea conceptului vizual impreuna cu Dep Marketing, incarcarea si setarea campaniilor, monitorizarea rezultatelor.
  • Online Marketing Campaigns: Gestionarea si implementarea campaniilor de promovare online, in functie de proiectele companiei — campanii de tip PPC, programe de Marketing Afiliat, alte campanii desfaurate prin diverse colaborari cu Digital Marketing Partners.
  • Web development: Dezvoltarea landing page-​urilor necesare pentru implementarea diferitelor actiuni de mai sus.
  • Website monitoring: Utilizarea Google Analytics si a altor softuri de monitorizare, pentru analiza si raportare.
  • Construirea si executarea strategiei aferente canalelor alocate prin cercetare competitiva, analiza comparativa, identificarea si segmentarea audientei, identificarea de noi metode pentru promovare.
  • Monitorizarea constanta a indicatorilor de performanta si a rezultatelor actiunilor de promovare desfasurate si optimizarea acestora in vederea atingerii obiectivelor de campanie si obiectivelor generale.
  • Optimizarea si valorificarea bugetului alocat canalelor de promovare pe care le gestioneaza.
  • Conceperea de analize si raportari asupra activitatii de promovare prin canalele alocate.
  • Participarea la crearea planului si strategiei de Marketing Online prin propuneri pentru imbunatatirea prezentei online, traficului si vanzarilor.

B&B Collection este importator oficial si distribuitor autorizat in piata romaneasca a peste 100 de marci internationale de ceasuri si bijuterii. In prezent, compania ofera clientilor produse certificate original prin intermediul magazinelor din intreaga tara. Patru concepte de magazine specializate in vanzarea asistata a ceasurilor si bijuteriilor (KULTHO, Splend'or, Be in time si B&B Collection) isi asteapta pasionatii de orologerie si bijuterii de lux.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord