Job Analist Raportare HR

Loc de munca (Bucuresti) la e-value

Publicat pe 16 iulie

Find Your Why
Castiga cartea Find Your Why!

✨ Aplica la orice job pana pe 15 august si poti castiga cartea Find Your Why, scrisa de autorul Simon Sinek, prin tragere la sorti. ✌

Candidatul ideal

  • Studii superioare;
  • Limba engleza fluent;
  • Cunostinte excelente de operare PC: Excel, Power Point, etc.;
  • Cunostinte generale privind procesele specifice de HR;
  • Abilitati foarte bune de comunicare
  • Cunoştinţe bune de legislaţia muncii şi legislaţia privind salarizarea;
  • Experiență de minim 1 ani într-o poziție similară
  • Experienţă în gestionarea contractelor
  • Capacitate de a gestiona numere mari de contracte de muncă și state de plată
  • Abilitati de analiza si optimizare a proceselor si sistemelor de lucru;
  • Usurinta in analiza si lucrul cu rapoarte complexe;
  • Adaptabilitate si suport in schimbare;
  • Adaptabilitate si suport in schimbare
  • Abilitatea de autoevaluare si continua perfectionare;

Descrierea jobului

  • Dezvolta si executa rapoartele HR,
  • Participa la construirea bugetului de cheltuieli cu angajatii;
  • Intocmeste rapoarte, analize si previziuni privind cheltuielile salariale si asimilate personalului companiei;
  • Acorda suport in urmarirea actualelor in raport cu bugetul/forecast;
  • Intocmeste rapoarte si analize de headcount, intocmeste rapoarte si efectueaza analize referitoare la actuale vs. buget/forecast; explica eventualele variatii fata de cheltuielile planificate;
  • Construieste si executa rapoarte periodice de informare pentru managementul companiei referitoare la executia bugetului de salarii;
  • Asista departamentele in realizarea analizelor de rapoarte si furnizeaza datele primare necesare acestora in vederea construirii si revizuirii bugetului si pentru urmarirea eficienta a executiei bugetului de cheltuieli cu angajatii, precum si cu privire la evidenta numarului si distributiei de personal;
  • Dezvolta, optimizeaza si integreaza sistemul de raportare al HR in acord cu nevoile de raportare ale companiei; Centralizeaza rapoartele utilizate in cadrul departamentului HR pentru pregatirea raportarii saptamanale de management
  • Analizeaza procedurile si sistemele de gestionare HR existente in raport cu cerintele de activitate ale companiei si asigura, in colaborare cu specialistii asignati din HR, departamentele de specialitate si terti, optimizarea acestora;
  • Ofera suport in implementarea proiectelor departamentului HR.

Descrierea companiei

e-value International SA, member of the OTE Group, is based in Bucharest and follows on the successful track record and proven know-how of over 15 years of parent company COSMOTE e-value SA. The company’s activities are currently hosted in Bucharest, at a 1,900 square meters workspace in Hermes Business Campus, Bd. Dimitrie Pompeiu, Bucharest. Another site of 1,400 square meters is opened in Brasov, Coresi Business Park since June 2015, and a third site is located in Ploiesti since August 2016.

The company already offers services to Telekom Romania Mobile and Telekom Romania Communications and this partnership is further expanded to include additional projects of both Telekom Romania as well as Deutsche Telekom, both in inbound and outbound contact center services areas.

Moreover, capitalizing on its vast experience in servicing clients from a broad spectrum of industries with diverse customer care needs, E-value International S.A. is actively addressing the Romanian and international markets in order to offer competitive partnership opportunities to companies and institutions requiring top quality contact center services.

As we plan to reach over 1000 employees till the end of 2017, we are now increasing our team with young and motivated professionals.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord