Incepand din 2004, Bloom Communication a participat la constructia si dezvoltarea unor branduri importante in piata regionala, nationala si internationala, in peste 500 de proiecte de branding si comunicare strategica. Pas cu pas am dezvoltat servicii complexe si am devenit funizori de solutii 3600 in comunicare, fiind pilonul central in constructia Unity Group. Am facut si facem pionierat in domeniul brandingului si comunicarii strategice, unind instrumente de analiza, design si business pentru a crea solutii ce participa la “inflorirea” brandurilor clientilor.

Candidatul ideal

  • 3–5 ani de experienta de lucru in medii independente sau de agentie;
  • Lucreaza in CorelDraw, Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign;
  • Absolvent facultate de profil — poate reprezenta un avantaj;
  • Atentie la detalii;
  • Capacitate de a comunica si de a lucra productiv singur sau in echipa;
  • Executare proactiva, corecta si rapida a task-​urilor;
  • Atitudine pozitiva;
  • Atent la detalii si abilitati organizationale dezvoltate, inclusiv capacitatea de a prioritiza sarcinile si de a respecta termenele limita;
  • Bun ascultator si un comunicator eficient al ideilor si opiniilor intr-​un mediu multidisciplinar al echipei.
  • Apetit bun pentru invatare si experimentare.
  • Prezinta portofoliu complex de proiecte.

Descrierea jobului

  • Creeaza, propune si realizeaza concepte grafice variate: identitati vizuale corporate si de produs, solutii de packaging design, layouturi grafice de cataloage, brosuri, pliante, etc. ;
  • Creaza concepte vizuale destinate campaniilor de comunicare offline si online;
  • Participa la sedintele de creatie si brainstorming;
  • Participa la procesul de documentare si creatie;
  • Furnizeaza la timp conceptele de lucru;
  • Implementeaza feedbackul primit si finalizeaza conceptele.
Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?