Republika angajează Social Media Manager care să se alăture echipei de digital.

Cerințe:

  • Minimum 1 an experiență de agenție în departmentul de Social Media;
  • Abilități foarte bune de comunicare scrisă și vorbită în română și în engleză;
  • Capacitate de familiarizare rapidă cu particularitățile și vocile mai multor branduri care se adresează unor segmente diferite de public țintă;
  • Cunoaștere foarte bună a particularităților celor mai folosite platforme sociale: Facebook, Instagram, YouTube și LinkedIn — de la publicare la monitorizare, moderare și raportare;
  • Înțelegere în profunzime a principalilor indicatori de evaluare a performanței în social media și abilitatea de a analiza și interpreta rezultatele obținute;
  • Experiență de lucru cu tool-​uri de gestionare a platformelor sociale (Social Bakers, Facebrands, Hootsuite etc.);
  • Organizare, spirit analitic și atenție la detaliu;
  • Proactivitate în dezvoltarea de noi proiecte sau în optimizarea proiectelor și proceselor de lucru curente.

Responsabilități:

  • Gestionarea în paralel a mai multor comunități și proiecte de social media, pe platforme multiple: conceperea planurilor editoriale, publicarea și programarea conținutului, moderarea canalelor de SM, comunicarea directă cu utilizatorii, raportare, analiza și interpretarea rezultatelor;
  • Colaborare constantă cu departamentele de client service, creație și PR, precum și cu echipele de customer support ale clienților, pentru soluționarea situațiilor semnalate online de utilizatori;
  • Cercetare și sinteză pe teme din domeniul comunicării digitale și platformelor sociale;
  • Participare activă la brainstorming-​uri și dezvoltare de concepte și mecanici pentru noi proiecte de social media ale agenției.

Beneficii:

  • Salariu pe măsura competențelor și experienței;
  • Oportunități constante de creștere în cadrul agenției;
  • Oportunitatea de a lucra pentru branduri mari, cu proiecte creative și comunități efervescente;
  • Un mediu de lucru plăcut, alături de o echipă unită, pasionată și dinamică.

Ești candidatul potrivit? Trimite-​ne CV-​ul tău și câteva cuvinte despre tine!

Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?