Job Consultant suport online - Live chat

Loc de munca (Bucuresti) la F64

Publicat pe 13 iulie

So Good They Can't Ignore You
Castiga cartea So Good They Can't Ignore You!

✨ Aplica la orice job pana pe 20 octombrie si poti castiga cartea So Good They Can't Ignore You, scrisa de autorul Cal Newport, prin tragere la sorti. ✌

Tip job: full time, 8h

Principalele responsabilitati ale postului:

Ofera consultanta de specialitate in mediul online prin:

  • preluarea informatiilor din partea solicitantilor/​clientilor prin intermediul liniei dedicate – live chat;
  • identificarea nevoilor clientilor, analiza si solutionare rapida a solicitarilor;
  • acordarea de asistenta si consiliere in utilizarea produselor si serviciilor companiei prin informatii complete si corecte.

Cerinte candidat:

  • studii medii (studiile superioare constituie un avantaj);
  • experienta in Customer Care (reprezinta un avantaj experienta intr-​un Call Center);
  • cunoasterea foarte buna a limbii romane si a limbii engleze (obligatoriu scris);
  • cunostinte bune de operare PC — pachet Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) si sisteme CRM, platforma live chat – avantaj;
  • constituie un avantaj si participarea la cursuri/​training-​uri in urmatoarele domenii: relationare clienti, tehnica fotografica, vanzare;
  • cunostinte solide despre produsele foto-​video si a modului de utilizare a acestora, tehnica fotografica;
  • dorinta de a acorda asistenta clientilor, acest lucru insemnand sa identifice nevoile acestora, sa-​i consilieze si sa rezolve solicitarile lor;
  • gestionarea si imbunatatirea imaginii companiei, atat in interiorul cat si in exteriorul acesteia.

Persoana care da dovada de:

  • orientarea catre client si catre calitatea serviciilor prestate;
  • capacitate de relationare, analiza si sinteza, gandire logica, structurata, memorie buna, atentie la detalii;
  • atitudine pozitiva si proactiva, empatie si intelegere;
  • spontaneitate, capacitatea de a gestiona optim situatiile dificile/​conflictuale, persuasiune;
  • directionare discutie spre solutionare, argumentare;
  • spirit de echipa, punctualitate, autocontrol;
  • dorinta de a ajuta oamenii, initiativa;
  • dorinta de a se perfectiona continuu in domeniul de activitate F64, buna dispozitie;
  • disponibilitate pentru lucru in ture.

Beneficii:

  • mediu prietenos, competitiv; colectiv tanar si pasionat de domeniul in care activeaza;
  • oferta financiara atractiva, corelata cu performantele;
  • variate programe de formare — dezvoltare;
  • preturi speciale pentru produsele comercializate de companie;
  • evolutie profesionala — in functie de rezultatele obtinute.
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?