Responsabilitati

  • Coordonarea activitatilor de preluare comenzi via e-​mail sau telefonic, procesare comenzi, consiliere clienti, vanzare online;
  • Defineste si implementeaza fluxul de achizitii, monitorizeaza procesul privind trimiterea comenzilor catre furnizori;
  • Coordoneaza procesul privind pregatirea produselor pentru livrare catre clienti (impachetarea coletelor, generare de note AWB, curierat);
  • Monitorizarea fluxului operational de expediere a marfii la destinatar, asistenta post vanzare, urmarirea incasarilor de la clienti;
  • Activitati de Customer Care pentru clienti: sesizari, reclamatii, incidente livrare produse, administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • Asigurarea in permanenta a unei priviri de ansamblu asupra portofoliului de clienti
  • Coordonarea activitatii privind identificarea de noi clienti
  • Stabileste strategia privind structura magazinului online si coordoneaza activitatea pentru adaugare/​modificare descrieri produse, adaugare/​editare poze, verificare preturi; gestionarea, mentinerea si verificarea corectitudinii informatiilor afisate pe site-​ul magazinului online;
  • Coordonarea activitatii de realizare si gestionare a bugetulul de cheltuieli
  • Promovarea magazinul in mediul online;
  • Definire si implementare actiuni de dezvoltare a magazinului

Cerinte

  • Experienta de minim 3 ani intr-​un post similar;
  • Experienta in pozitii de conducere
  • Excelente abilitati de negociere
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Orientare catre rezultate
  • Excelente abilitati de utilizare internet, email, retele de socializare;
  • Cunostinte privind promovarea si vanzarea online;
  • Bune abilitati de coordonare, delegare si motivare
  • Persoana dinamica, optimista, cu abilitati de a genera idei si solutii;
  • Atitudine pragmatica si spirit comercial;
  • Persoana orientata catre client, organizata, autodidacta, proactiva, creativa, comunicativa.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant + bonus in functie de performanta si contributie
  • Majorari salariale periodice pe masura confirmarilor
  • Mediu de lucru profesionist, competitiv
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala
Maxim 4MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie/marime?