Job Senior Graphic Designer

Loc de munca (Bucuresti) la Elefant

Publicat pe 27 iunie

Find Your Why
Castiga o carte!

✨ Aplica la orice job pana pe 28 august si poti castiga cartea Mentalitatea invingatorului, scrisa de autorul Carol Dweck, prin tragere la sorti. ✌

Candidatul ideal

  • Cunostinte foarte bune Adobe CS: Photoshop, Illustrator, Indesign si MS Office
  • Cunostinte de baza HTML, CSS
  • Minim 3 ani pe o pozitie similara
  • Creativitate si simt estetic dezvoltat
  • Atentie la detalii
  • Excelenta capacitate de comunicare, team player

Descrierea jobului

  • Realizarea creatiei grafice impreuna cu managerul de proiect asignat, pentru promovarea produselor din portofoliul ele​fant​.ro
  • Crearea materialelor de identitate vizuala si a layouturilor pentru promovarea produselor
  • Optimizarea design-​ului pentru web si mobile
  • Oferirea de suport și mentorship designerilor juniori din departament
  • Ghidarea intregii comunicari ele​fant​.ro pe toate mediile vizate: TV, online, OOH

Descrierea companiei

elefant.ro este un proiect al companiei Universal Online Promotion lansat în 17 iunie 2010 cu finanțare din partea prestigiosului fond de investiții Fribourg Capital. elefant.ro a început prin a fi o librărie virtuală și un blog literar — BookMag oferind o experiență complexă de shopping cultural online. Intenția noastră a fost de a crea o platformă modernă, prietenoasă și accesibilă de căutare/cumpărare de carte dar și formarea unei comunități de cititori în jurul căreia să dezvoltăm un mediu pertinent de informare culturală.

Astăzi ele​fant​.ro este un mall virtual unde clienții pot accesa cea mai mare și apreciată librărie online din România și găsesc diverși producători din lumea modei care expun o gamă mereu sporită de produse și servicii.

Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?