Job Responsabil comunicare

Loc de munca (Bucuresti) la Environ

Publicat pe 4 iunie

Responsabilitati

  • participa activ la implementarea si derularea campaniilor de informare si promovare
  • implementarea activitatilor de marketing pentru companie
  • activitati de comunicare in social media
  • administrarea paginilor web
  • realizarea newsletter-​elor interne si externe
  • redactare articole
  • ofera ajutor in activitatea de PR si organizarea de evenimente
  • elemente de protocol.

Cerinte

  • capacitate de organizare
  • abilitati de lucru in echipa
  • utilizare buna Microsoft Office: cunoasterea unui editor de text (Word); operarea cu o baza de date (Excel); cunoastere programe de design, prelucrare grafica a imaginilor (Corel, Photoshop etc); cunostinte minime SEO, joomla, mailchimp sau alte platforme pentru newsletter
  • abilitati de comunicare interpersonala
  • cunostinte privind comunicarea in mediul online si marketing digital
  • cunoasterea unei limbi straine (engleza avansat) si cunoasterea regulilor gramaticii limbii romane
  • experienta minim 2 ani (preferabil intr-​o agentie de comunicare).

Abilitati

  • Facilitati de exprimare verbala si scrisa
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere
  • Abilitatea de a lucra efectiv cu oamenii, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza
  • Capacitate de focalizare pe detalii
  • Capacitate de identificare si rezolvare de probleme
  • Rigurozitate in indeplinirea atributiilor de munca
  • Rezistenta la lucru in conditii de stres
  • Disponibilitate de invatare continua si intr-​un timp scurt.

Oferta

  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Pachet salarial avantajos, bonuri de masa, asigurare medicala, laptop+telefon
  • Posibilitati de avansare.
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?
Sunt de acord