Job Junior PPC Specialist

Loc de munca (Bucuresti) la EvoMarketing

Publicat pe 30 mai

So Good They Can't Ignore You
Castiga cartea So Good They Can't Ignore You!

✨ Aplica la orice job pana pe 20 octombrie si poti castiga cartea So Good They Can't Ignore You, scrisa de autorul Cal Newport, prin tragere la sorti. ✌

Cautam o persoana pasionata de marketing, in special de PPC (AdWords /​Facebook). Daca vrei un job unde ai libertatea de a lua decizii si de a veni cu propuneri pe toata activitatea de marketing a clientilor din portofoliu, asteptam sa ne cunoastem! Tot ce trebuie sa faci este sa te asiguri ca bifezi cerintele de mai jos si sa né trimiti CV-​ul.

Cerinte:

  • cunostinte de marketing online: PPC (AdWords, Facebook ads),
  • experienta de cel putin 1 an in domeniul marketing-​ului sau in zona de PPC sau SEO;
  • foarte bune abilitati de comunicare (scrisa si verbala);
  • flexibil, lucreaza bine atat individual, cat si in echipa;
  • pasiune pentru tehnologie si digital marketing;
  • obisnuit cu utilizarea internetului pentru a interactiona, comunica si pentru a construi relatii.

Constituie avantaj:

  • cunostinte SEO;
  • cunostinte HTML, JavaScript;
  • experinta in social media marketing;

Responsabilitati:

  • Planificarea, implementarea si monitorizarea de campanii de marketing online (PPC, AdWords — Facebook)
  • Redactare texte promotionale pentru campanii Facebook /​Google;
  • Monitorizare si optimizare campanii publicitare;
  • Analiza permanenta a rezultatelor si efectuarea de propuneri de optimizare;
  • Monitorizarea si implicarea activa in interactiunea cu vizitatorii site-​urilor sau paginilor de social media din portofoliu;
  • Crearea de rapoarte saptamanale /​lunare pentru campaniile PPC.
  • Analiza si identificarea de modalitati de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie

Beneficii:

  • pachet salarial atractiv;
  • mediu de lucru placut si profesional;
  • posibilitatea de a dobandi cunostinte avansate in domeniu;
  • birou in zona centrala, aproape de metrou;
  • conditii excelente de munca;
  • participarea in proiecte interesante si provocatoare;
  • posibilitate renegociere salariu la 6 luni in functie de performante
Maxim 3MB, doar pdf, doc, docx. Alta extensie?